Jaunsvirlaukas pagastā nomedīti vairāki zeltainie šakāļi

Vismaz daļai mednieku ir vēlme samazināt Latvijā jaunienācēju - zeltaino šakāļu skaitu, par to liecina mednieku aktivitātes Jelgavai netālajā Jaunsvirlaukas pagastā, kur nomedīti trīs šakāļi. Visticamāk, tie bija vienas šakāļu ģimenes pārstāvji.

Mednieki bija ilgstoši pētījuši meža puduri, kur apmetusies zeltaino šakāļu ģimene, un pagājušajā sestdienā vienās medībās vienā mastā jeb mednieku aplenktajā teritorijā tika nomedīti trīs zeltainie šakāļi, visi - tēviņi.

Arī iepriekš te nomedīti šīs sugas pārstāvji. Nesen nomedītie dzīvnieki nogādāti Latvijas zinātniskajai izpētei Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātē.

Mežzinātnes institūta „Silava” vadošais pētnieks Jānis Ozoliņš Latvijas Radio pastāstīja, ka, visticamāk, nomedītie dzīvnieki ir radinieki. Izpēte ļaus uzzināt, ar ko tie barojušies. Piemēram, iepriekš divi nomedītie šakāļi barojušies ar stirnu un mežacūku. Būs interesanti, vai apstiprināsies, ka arī šie šakāļi ēduši lielus zīdītājus, tiesa, tas vēl nenozīmē, ka šakāļi paši tos nomedīja – tos varēja nošaut mednieki vai notriekt auto. 

Ozoliņš sprieda, ka mednieku aplenktajā teritorijā, visticamāk , dzīvoja  šakāļu ģimene - vecāki un šī gada pēcnācēji, un četri no tiem jau nomedīti, varbūt arī viens no vecākiem.

Nesen Baltijas Terioloģijas konferencē zoologi atzina, ka šakāļa parādīšanās Latvijā ir dabisks process, un šādā situācijā nevajadzētu krasi nostāties pret šo sugu un nevajadzētu visiem līdzekļiem mēģināt viņus iznīcināt.

Tartu Universitātē veiktās nomedīto dzīvnieku DNS analīzes ir apstiprinājušas, ka Latvijā patiešām dzīvo zeltainie šakāļi. Mežzinātnes institūta „Silava" pētnieki spriež, ka, visticamāk, šakāļi ieceļojuši nevis no kaimiņzemes Igaunijas, kur šo sugu jau pirms kāda laika atklāja, bet gan no dienvidaustrumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti