Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Aicina sasaukt «Vienotības» ārkārtas kongresu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jaunieši Vidzemē piedalās fonda «Viegli» pasākumos

Jaunieši Vidzemē piedalās fonda «Viegli» pasākumos

Jau pagājušajā gadā Imanta Ziedoņa muzejā Murjāņos notika dažādi pasākumi jauniešiem. Šogad šāda iespēja tādos piedalīties dota vidusskolēniem visos Latvijas reģionos. Arī Vidzemē jaunieši tikās ar sabiedrībā zināmiem zinātniekiem, mūziķiem un citiem fonda “Viegli” dalībniekiem, lai radošā nometnē “Telpas Pavasaris” diskutētu par cilvēku radīto ietekmi uz vidi un katra paša pasaules uztveri.

Lai arī telpa mēdz būt ierobežota, bezgalīgas ir iespējas radošajām izpausmēm tajā. To 65 jaunieši no Vidzemes pierādīja sev un fonda "Viegli" komandai. “Drosme atklāt šo pasauli, šo radošo prieku par katru mazu lietu, ko tu iemācies, par katru mazu lietu, ko tu izveido. To es domāju, visi šī pasākum dalībnieki būs smēlušies, gan jaunieši, gan organizatori. Es aizbraukšu no Valmieras citādāks, nekā es atbraucu, un man šī transformācija ļoti patīk,” pavēstīja apbalvojuma "Laiks Ziedonim" laureāts Vjačeslavs Kaščejevs.

Arī jaunieši, lai nonāktu pasākumā, meklēja netradicionālus izteiksmes veidus - gan dzejā, gan dažādās vizualizācijās tie attēloja kādu vietu. “Mēs izgatavojām Kuldīgas tiltu, un ļoti skaisti tas staroja, un tāpēc mēs tikām uz to konkursu,” sacīja pasākuma dalībnieks Igors Miļuhins.

“Imantam ir viens noteikums, viņš negribētu, lai uz Murjāņiem, šo Imanta Ziedoņa muzeju, brauktu klases un skolas ar autobusiem. Un tad mums bija radošs uzdevums – izdomāt un izdarīt tā, lai tomēr mēs varētu runāt ar jauniešiem, vidusskolēniem, un mēs izdomājām, ka mēs varam braukt pie skolēniem,” uzsvēra fonda "Viegli" padomes priekšsēdētāja Žanete Grende.

“Man patīk, kā tas radošais gars pamazam pārņem visu. Un tu jūti (..) kā vienmēr, kad sākumā visi tā uzmanīgi un taustās, bet man liekas, mēs te beigās sasniedzam tādu kā savā ziņā kulmināciju visam šim radošajam garam un es teiktu – kolektīvam radošajam garam, kas arī ir ''Telpas Pavasara'' uzdevums savā ziņā, veicināt šo radošumu, ka tu sajūti: “Hei, es arī tā varu, es arī varu dziedat, es arī varu dzejot, es varu darīt jebko, es varu būt zinātnieks!” Tā ir liela lieta. Vienkārši sajust to un sagribēt to darīt, reizēm ir vajadzīga kaut kāda iedvesma,” skaidro fonda “Viegli” dalībnieks Renārs Kaupers.

Radošās nometnes “Telpas Pavasaris” šogad notikušas arī Dobelē, Kuldīga un Rēzeknē. Kā atzīst Vidzemes jaunieši – aizdomājušies gan par radošumu un mākslu, gan tādām lietām kā cilvēka ietekmi uz vidi un daudzu citu globālu problēmu risinājumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt