Jauna mobilā lietotne palīdzēs norādīt izgāztos atkritumus un nelegālos tīklus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Gadījumos, kad mežā izgāzti atkritumi, bet nav zināma precīza atrašanās vieta, var noderēt modernās tehnoloģijas. Tāpēc izstrādāta mobilā lietotne, ar kuras palīdzību varēs informēt par upē izliktiem aizdomīgiem tīkliem, kā arī uzņēmumiem, kas piesārņo vidi, Latvijas Radio pavēstīja Valsts vides dienesta (VVD) pārstāve Jūlija Ņikitina. Jaunā lietotne palīdzēs sekot līdzi arī par jau ziņotiem pārkāpumiem vides jomā.

Vides pārkāpumus fiksējošā mobilā lietotne izstrādāta ar mērķi veicināt sabiedrības atbildību pret vidi un izglītot par tās saudzēšanu, kā arī valsts, pašvaldību un nevalstisko organizāciju darbu vides aizsardzības jomā. Ar mobilās lietotnes palīdzību cilvēki VVD varēs ziņot par augsnes, gaisa un ūdens piesārņojumu, kā arī par dažādām aizdomīgām darbībām un vērā ņemamiem vides pārkāpumiem, piemēram, atkritumiem, zvejas un makšķerēšanas rīkiem, upju un ezeru aizsargjoslu pārkāpšanu un citiem vides riskiem.

Visi ziņojumi nonāks pie VVD, kā arī būs pieejami īpaši šim nolūkam radītas tīmekļa vietnes interaktīvajā kartē. Sabiedrība tiks informēta un varēs sekot līdzi iesūtīto ziņojumu statusa gaitai no informācijas iesūtīšanas brīža līdz pārkāpuma novēršanai. Lietotne darbosies ar "Facebook" un "Draugiem.lv" pasi, ar iesūtītajiem ziņojumiem būs iespējams dalīties "Facebook" un "Twitter".

Lietotne darbosies ar mobilo datu un GPS signāla palīdzību. Konstatējot vides pārkāpumu, tas būs jānofotografē, jāapraksta un jānosūta VVD. Līdzko VVD būs izvērtējis ziņojuma saturu, tas parādīsies interaktīvajā kartē - vietā, kur šis pārkāpums ir fiksēts. Tādējādi tiks ietaupīts VVD inspektoru darba laiks, meklējot pārkāpumu, un vajadzības gadījumā būs iespējams sazināties ar ziņojumu autoriem.

Projekts tapis ar Latvijas Vides aizsardzības fonda (LVAF) finansiālu atbalstu, un tā atklāšanas pasākumā 14.oktobrī piedalījās aplikācijas idejas autors Viesturs Silenieks, biedrības „Vides fakti” un projekta vadītājs Andis Mizišs, vides žurnāliste Anitra Tooma, VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, kā arī lietotnes izstrādātājs, uzņēmuma SIA „DOT45” vadītājs Aleksejs Voloviks un, protams, Latvijas Valsts mežu (LVM) akcijas „Nemēslo mežā!” galvenais varonis – Cūkmens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti