“Kad zied ķiršu ziedi, pat manī mītošajam velnam nokrīt ragi,” šādus vārdus 18.gadsimtā teicis japāņu dzejnieks Kobajaši Isa, izceļot to, ka, apžilbstot no sakuras ziedu skaistuma, nav iespējams sevī turēt sliktas emocijas.
Saldo ķiršu ziedēšana ir īpašs notikums Japānas sabiedrībā, un jauni un veci visā valstī pārpilda parkus, lai vērotu šo krāšņumu.
“Ķiršu ziedi ir pavasara vēstneši. Tie manī rada pacilātu noskaņojumu, es no tiem sajūtu siltumu un laimi. Tas ir fantastiski. Man šķiet, ka cilvēkus, kuri tos vēro, tie arī ārstē,” saka Tokijas iedzīvotājs Masao.
“Kā šodien atceros to brīdi, kad iznācu no dzemdību nama un pacēlu savu jaundzimušo meitu pret ķiršu ziediem. Atminos to katru gadu. Tagad jau dzīvojam atsevišķi, taču šie ziedi man vienmēr atgādinājuši, ka man ir jābūt labai mammai savai meitai,” saka Tokijas iedzīvotāja Majumi.
Vēsturiski sakuru plaukšana gan nav bijis tikai skaistuma objekts – tas arī bijis signāls japāņu zemniekiem pavasara darbu sākšanai. Arī mūsdienās meteoroloģisko pavasari Japānas sinoptiķi nosaka pēc vienas konkrētas saldo ķiršu pasugas uzplaukšanas, kas parasti notiek marta beigās.
Un, pat ja ārā vēl ir nedaudz vēss, līdz ar sakurām parkos arī sāk parādīties pirmie piknikotāji, jo arī pikniks zem sakuras ziediem daudziem kļuvis par teju vai neatņemamu pavasara sagaidīšanas rituālu. Gaidāms, ka sakuras ar savu skaistumu Japānas iedzīvotājus lutinās vēl vairākas nedēļas un viskrāšņākie skati būs vērojami aprīļa sākumā.