Izstādē «Botāniķa Ziemassvētki» augu valsts pārtapusi eglīšu rotājumos un telpu dekoros

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā no 27.novembra līdz 20.decembrim skatāma izstāde "Botāniķa Ziemassvētki". Izstādē eksponēti floristu Līgas Poles, Kristīnes Taupmanes un Guntas Kokinas veidotie svētku rotājumi. To radīšanai izmantotas dažādas sēklas, lapas, čiekuri, augļi, zari un mizas, pākstis un čaumalas. Augu valsts neizsmeļamā formu un toņu bagātība pārtapusi brīnišķīgos adventes vainagos, eglīšu rotājumos un telpu dekoros.

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja vienviet skatīt vairāk nekā 80 dažādu augu izmantojumu svētku rotājumam. Ziemassvētku dekoros izmantotos riekstus un čiekurus bagātinās LU Botāniskā dārza un Nacionālā Botāniskā dārza kolekcijās esošie augi. Neparastas sēklas, dažādu toņu lapas, eksotiski augļi un čiekuri, zari, mizas, pākstis un čaumalas - it viss dārzā sastopamais un savdabīgais iedvesmojis radīt dabīgi krāšņus rotājumus.

Dārzā vāktie materiāli floristu Līgas Poles, Kristīnes Taupmanes un Guntas Kokinas prasmīgajās rokās ir pārtapuši gan izsmalcinātos, gan askētiskos un arī mazliet nenopietnos eglīšu rotājumos, adventes vainagos un telpu dekoros. Apmeklētāji var gūt idejas, kā arī iekārotos eksponātus izstādes noslēgumā būs iespēja iegādāties.

Gada nogalē dārza apmeklētāji var izstaigāt ziemas mierā slīgstošo dārzu, neaizmirstot izmest līkumu pa atjaunoto dendrārija teritoriju, ko ieskauj Jūrmalas gatve un Dzirciema iela, kā arī ielūkoties augu mājās, kur vienmēr zaļo palmas, tropu augi un kaktusi. Savukārt pirmdien, 30.novembrī, plkst. 15 Palmu mājā būs iespēja gremdēties Daces Straumes radītajās gongu skaņās. Skaņu viļņošanās 24 metrus augstajā siltumnīcā esošo palmu oāzē sniegs fantāziju rosinošus mirkļus. Kopš seniem laikiem gongi ir Āzijas tautu kultūras elements, īpaši Ķīnas, Tibetas, Indijas un Malaizijas teritorijās. Tie ir apaļi metāla diski, veidoti no piecu metālu sakausējuma. Vibrējot gongu, metālu kombinācija rada īpatno skanējumu, jo katram metālam ir raksturīgs savs skaņas viļņu garums. Instrumentam ir spēja ilgstoši vibrēt pēc veiktā uzsitiena, sniedzot daudzkārtīgus skaņas viļņus un rados kolosālu akustisku piedzīvojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti