Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar Intaru Lagzdiņu par ugunsdrošību ziemā

Rīta Panorāma

Intervija ar VARAM ministru Juri Pūci

Spēkstacijas karstums piesaista haizivis

Izraēlas spēkstacijas karstums piesaista haizivis

Izraēlas spēkstacijai Vidusjūras pilsētā Haderā ziemā uzrodas nelūgtie viesi - no spēkstacijas izplūst siltais ūdens, kas piesaista haizivis.   

Jūras tirkīza ūdeņos zem kajakiem var pamanīt izteiktas ēnas. Izraēlas ziemeļu pilsētā Haderā esošā spēkstacija ar milzīgiem dūmvadiem nemaz neizskatās par piemērotu vidi jūras iemītniekiem. Taču no spēkstacijas izplūstošais karstais ūdens piesaista haizivju barus.

“Šis fenomens, kad haizivis piesaista silts ūdens no spēkstacijas, ir ļoti unikāls. Nav nemaz nekādu pētījumu, vai tas nenotiek arī citur pasaulē,” medijiem atzina haizivju pētnieks Aviads Šeinins.

“Ir acīmredzami, ka tas ir saistīts ar temperatūru, jo haizivis ierodas šeit tikai ziemā, bet vasarā pazūd, tās šeit nepaliek. Bet var būt arī citi būtiski faktori,” sprieda Šeinins.

Pēdējo 50 gadu laikā haizivju populācija Vidusjūrā samazinājusies par vairāk nekā 90%. To veicinājusi pārāk liela nozveja un attiecīgu likumu trūkums kaimiņos esošajā Libānā un Sīrijā. Un jūras ekosistēmai šo plēsoņu neesamība var radīt milzu disbalansu.

Kamēr zinātnieki pēta jauno fenomenu, haizivju pulcēšanās vieta jau piesaistījusi lērumu ziņkārīgo. Lai pasargātu gan cilvēkus, gan zivis, Haderas pilsētā kopā ar Izraēlas ekologiem izglīto tūristus par haizivju uzvedību un plāno arī novērošanas centra uzbūvi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti