Rīta Panorāma

Top vēsturiska filma «Zeme, kas dzied». Intervija ar Daini Īvānu un Māri Martinsonu

Rīta Panorāma

Intervija ar Ingu Akmentiņu-Smildziņu un Māri Kreili

Telefonintervija ar Ruslanu Matrozi

Izdota grāmata par putnu vērošanu Slīterē

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) sadarbībā ar ornitologu Ruslanu Matrozi ir izdevusi grāmatu “Putnu vērošana Slīteres Nacionālajā parkā”, informēja pārvaldes projekta “Baltic wings” vadītāja Arta Krūmiņa. Grāmatas atvēršanas svētki notiks sestdien, 12. septembrī, pie Šlīteres bākas Dundagas novadā.

Grāmata populārzinātniskā veidā iepazīstina ar Slīteres apkārtnes ornitofaunas izpētes vēsturi, sniedz ieskatu par Slīterē ligzdojošajiem putniem. Atsevišķa sadaļa veltīta arī putnu migrācijai, jo Slīteres Nacionālā parka teritorijā atrodas Kolkas rags, kas ir viena no labākajām putnu migrācijas vērošanas vietām Latvijā.

Izdevums būs interesants gan putnu pazinējiem, gan tiem, kas ir vēl ceļā uz krāšņās putnu pasaules iepazīšanu. Grāmata ir latviešu valodā ar plašu kopsavilkumu angļu valodā.

Grāmatas atvēršanas svētki notiks 12.septembrī pulksten 12.00 pie Šlīteres bākas. Pasākuma laikā notiks tikšanās ar autoru, būs iespēja uzzināt putnu vērošanas tūrisma praktisko pusi, apskatīt Šlīteres bākas jauno ekspozīciju “Putnu migrācijas ceļi”, kā arī ekspertu pavadībā izstaigāt Slīteres Zilo kalnu apkārtni. Dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc nepieciešams iepriekš reģistrēties, aizpildot formu internetā.

Ja pasākumu nav iespējams apmeklēt, grāmatas bezmaksas eksemplāru var saņemt, rakstot projekta “Baltic wings” vadītājai Krūmiņai uz e-pastu: [email protected] .

Grāmata “Putnu vērošana Slīteres Nacionālajā parkā” veidota INTERREG Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas projekta “Putnu spārni (Baltic Wings) - dabas tūrisms lauku ilgtspējīgai attīstībai ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti