Ķepa uz sirds

Izmests mežā nomirt – runčuks Pēcis sagaida savu glābēju!

Ķepa uz sirds

S19E01 Ķepa uz sirds

Aktualitāte

Itālijas veterinārārste: Karantīnā nepārbarojiet dzīvniekus, nepārspīlējiet ar pastaigām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Itālija šobrīd dzīvo stingrā mājas režīmā - visas aktivitātes ir atceltas, drīkst iziet tikai uz tuvējo veikalu vai pastaigā ar suni - policija kontrolē, lai kārtība tiktu ievērota. Vienmēr komunikablajiem itāļiem tas ir milzīgs pārbaudījums, un arī pārbaudījums viņu dzīvniekiem. Veterinārārste no Itālijas Monika uzsver, ka, paliekot mājās, nedrīkst dzīvniekus pārbarot un nevajag pārspīlēt ar pastaigām.

Veterinārārste, suņa un kaķu saimniece Monika Fiorentini atzina, ka  vienīgie laimētāji situācijā ir suņi.  

“Dzīvnieki šobrīd ir laimīgi, jo saimnieku visu laiku ir mājās, ir suņi, kuri līdz šim tika atstāti vieni mājās, bet tagad tiek staigāt, jo saimnieks izmanto iespēju iziet ārā,” pauda Monika.

Bet redzami arī negatīvi piemēri, kad saimnieks ar suni sāk iet ārā pat sešas reizes dienā, tas nav labi.

“Mēs ejam staigāt trīs, četras reizes dienā. Mans suns Rodžers ir laimīgs suns, jo mums pie mājas ir dārzs un viņš arī tur var staigāt,” stāstīja Monika.

Monika ir veterinārārste Itālijas pilsētiņā Ravennā. Viņa konsultē attālināti, klātienē palīdz tikai ārkārtas gadījumos. Sterilizācija, vakcinācija, nagu griešana - tie ir pakalpojumi, kas šobrīd jāatliek.

“Es palīdzu tikai ārkārtas situācijās, eju pie pacientiem mājās. Tas, protams, man ir risks. Es velku masku, cimdus aizsardzībai,” stāstīja Monika.

Ir dzirdēts, ka Itālijā parādās suņu iznomātāji - izīrējot suņus, lai cilvēki tiek staigāt. Monika saka, ka tās ir baumas. Lai gan staigāt ar suni tagad piesakās visa ģimene, radi un draugi.

“Ir cilvēki, kas iedod savu suni uz pastaigas laiku kaimiņam, radiniekam, lai tas tiktu ārā, bet tas nav labi. Policija arī pārbauda – kurš ir īstais suņa īpašnieks,” stāstīja Monika.

Krīzes situācijas laikā diemžēl novērojama bēdīga tendence - Itālijā ir gadījumi, kad cilvēki izmet mežā savus suņus vai kaķus bailēs, ka tie var būt vīrusa pārnēsātāji, kas nav taisnība.

Kopumā itāļi palīdz viens otram, arī pārņemot rūpes par dzīvnieku, ja saslimis saimnieks. Sarkanais Krusts un citas organizācijas palīdz saslimušo cilvēku dzīvniekiem, ved staidzināt, parāda veterinārārstam.  

 Tagad, kad cilvēki ir mājās daudzas stundas, viņi vairāk arī dod ēst dzīvniekiem.

“Es stāstu klientiem, ka nevar barot dzīvniekus visu laiku, tas jādara tikai divas līdz trīs reizes dienā. Saimniekam jāspēlējas ar savu mājdzīvnieku, nevis tikai jābaro!” uzsvēra Monika.  

Tikmēr Šveicē ārkārtas situācija šobrīd nav sasniegusi stingru karantīnu - cilvēki tiek aicināti uzturēties mājās, ieturēt 2 metru distanci, atcelti visi sabiedriskie pasākumi un pulcēšanās iespējas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti