Rīta Panorāma

Humorroka grupai «Pirmais kurss» singls «Sekotājs»

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Islandē ierodas klonētais prezidenta suns

Islandē ierodas klonētais prezidenta suns

Bijušais Islandes prezidents Olafurs Ragnārs Grimsons un viņa sieva Dorita Musjafa nesen klonēja suni, kam dots vārds Samsons. Tas no Teksasas beidzot ieradies savās mājās Islandē. Tas uz salas ir pirmais un vienīgais klonētais suns. Klonēts no prezidentālā pāra iepriekšējā suņa Samura, kurš aizgāja mūžībā pagājušajā gadā.

Bijušā Islandes valsts galvas suns Samurs bija prominence viņa prezidentūras laikā. Pirms Grimsona prezidentūras noslēguma 2016. gadā Samurs blakus savam saimniekam bija biežs viesis gan diplomātiskajās pieņemšanās, gan mazāk formālos pasākumos.

Samurs aizgāja viņsaulē pērn janvārī. Viņš bija vācu aitu suņa un Islandes aitu suņa krustojums.

Bet pirms Samura nāves bijušā prezidenta sieva suņa DNS nosūtīja uzņēmumam Teksasā, ASV. Pēc Samura aiziešanas sākās viņa klonēšanas process.

Tā rezultātā oktobrī Teksasā piedzima kucēns, kuram deva vārdu Samsons. Tas šķiet ļoti atbilstošs vārds – islandiešu valodā Samsons nozīmē Samura dēls.

Pēc vairāku mēnešu gaidīšanas klonētais suns Samsons tagad beidzot ieradies pie saviem saimniekiem Islandē. Pēc divu nedēļu karantīnas viņu sagaidīja bijušais prezidents kopā ar sievu. Saskaņā ar viņas teikto, Samsons ir gandrīz identisks savam priekštecim.

“Rakstura ziņā viņš ir tāds pats. Vienīgi atšķiras ar to, ka Samurs mēdza saritināties nelielā bumbiņā man zem kājām vai mašīnas aizmugurē. Bet Samsons izstiepjas pilnā garumā, aizņem visu sēdekli,” stāstīja bijusī Islandes pirmā lēdija.

Tagad Samsons ieguvis atpazīstamību kā Islandē vienīgais klonētais, un droši vien arī dārgākais suns. Viņa ierašanos īpaši sarežģīja Covid-19 pandēmija. Tās dēļ Samsona ceļš no Teksasas uz Islandi ietvēra četrus dažādus lidojumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti