Dienas ziņas

Madonā atklāj kopienas dienas centru

Dienas ziņas

Ēku atjaunošanai jāmeklē jauns finansējums

Atklāj izstādi «Lielziedu īrisi 2018»

Īrisu izstādē skatāmas vairāk nekā 270 šķirnes

Latvijas Dabas muzejā atklāta lielziedu īrisu izstāde, kurā apmeklētājiem piedāvāts aplūkot vairāk nekā 270 šķirņu. Izstādē piedalās īrisu kolekcionāri no Latvijas, viņu vidū – arī selekcionāri.

Atzīmējot valsts simtgadi, īpaši izceltas tieši Latvijas selekcionāru radītās šķirnes. Viņi rūpējas, lai selekcionētie ziedi būtu piemēroti audzēšanai Latvijas klimatiskajos apstākļos un ziedētu ilgāk. Siltais pavasaris licis īrisiem uzziedēt agrāk, un tas audzētājiem radījis nelielas bažas par īrisu šķirņu bagātību.

“Šogad mēs tikām pavasara pārsteigti, jo tik sauss un karsts maijs mums nebija piedzīvots. Mēs pat bijām satraukušies, ka nebūs tā šķirņu bagātība pirmā svaiguma. Bet tomēr izrādās, ka mums ir gandrīz vai rekordizstāde – ne velti mēs viņu veltām Latvijas simtgadei,” stāsta Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības prezidents Laimonis Zaķis.

“Ziedu formas mūsdienīgas – šeit var redzēt, ka te praktiski tādu galīgi vecmodīgo vispār nav. Ziedam, kā es saku, ir jābūt tādam, ka liekas – viņš tūlīt atrausies no zemes un aizlidos. Ja tas zieds ir tāds smagnējs, nokāries, tad viņam vienkārši trūkst elegances,” sacīja Zaķis.

Papildus vizuālam baudījumam izstādes apmeklētājiem bija iespēja saņemt kolekcionāru  konsultācijas par redzamajām šķirnēm, to audzēšanu, selekciju, kā arī tās iegādāties.

Izstāde būs atvērta līdz svētdienai, 10. jūnijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti