Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds III

Impozants skaistulis ar raksturu – amerikāņu buldogs

Ja jums patīk buldoga tipa suņi un tajā pašā laikā gribas aktīvu, jautru kompanjonu – amerikāņu buldogs varētu būt īstā izvēle tieši jums.

Kā var saprast no nosaukuma, amerikāņu buldoga dzimtene ir ASV. Šī šķirne ir vecās Anglijas buldoga pēctecis.  Amerikāņu buldogs tika izmantots gan kā medību suns, gan kā fermera palīgs, gan kā sargsuns, gan arī vēršu cīņu dalībnieks. Citiem vārdiem sakot: universāls darba suns.

Amerikāņu buldogs var būt gan vidēja, gan liela auguma, smagnējs.  Augums skaustā suņiem ir 56-68 centimetri, kucēm – 55-65 centimetri. Svars suņiem – 45-60 kilogrami, kucēm - 35-50 kilogrami. Krāsa: balta, balta ar rudu, balta ar tīģerkrāsu, tīģerkrāsas.

Amerikāņu buldogi ir aktīvi, pozitīvi noskaņoti suņi, labi kompanjoni sportiskai ģimenei, arī ar bērniem.

Noteikti jāņem vērā un arī jāsaprot, ka šis suns ir pienācīgi jānoslogo, lai tas varētu izlādēties ne tikai fiziski, bet arī intelektuāli. Ar pusstundas pastaigu īsā pavadā noteikti būs par maz. Amerikāņu buldogam ir jāskrien, jālec, jāizlādējas.

Ja lielo amerikāni pienācīgi noslogo un velta tam daudz uzmanības, tad mājās būs klusums, miers un pilnīga pārliecība par to, ka ar suni esi uz “tu”.

Amerikāņu buldogi ir suņi - domātāji, kas nedarīs muļķības. Protams, šo šķirni ir ieteicams turēt jau pieaugušiem, nobriedušiem cilvēkiem, kas labi saprot un apzinās suņa iegādes atbildību.

Amerikāņu buldogs ir ietiepīgs un diezgan dominants, taču tajā pašā laikā – atsaucīgs un ļoti komunikabls. Viņam der dažādas rotaļu metodes. Brīvā, nepiespiestā darbībā suns ātri apgūst vajadzīgās komandas un citas dzīves gudrības. Galvenais šim sunim ir saimnieka prieks. Ja saimnieks ir neapmierināts, amerikāņu buldogam tā būs īsta traģēdija. Viņš ir ļoti atkarīgs no cilvēka viedokļa un autoritātes.  

Ja saimnieks ir aktīvs, rosīgs - tāds, kam patīk sportisks dzīvesveids, fiziskas aktivitātes, šī šķirne noteikti būs īstā. Amerikāņu buldoga potenciāls ir liels - tas var būt sporta suns, aktīvs kompanjons un sabiedrotais garās pastaigās, gan arī universāls darba suns.

Neskatoties uz brutālo ārieni, amerikāņu buldogi ir ļoti pozitīvi, labestīgi suņi. Viņi  dievina bērnus un sargā viņus.

Protams, amerikāņu buldogi var sadzīvot ar citiem mājdzīvniekiem un sugas brāļiem. Taču saimniekam jāatceras, ka pat labi audzināts, izskolots buldogs necietīs, ja kāds to izaicinās. Tāpēc pastaigu laikā suns ir cītīgi jāvēro.

Amerikāņu buldogs ir rotaļīgs, bet divas reizes to kaitināt nevajag!

Amerikāņu buldogi nav slimīgi suņi, kā tika nesen uzskatīts. Ja rūpīgi atlasa pārus un domā par mīluļu veselību, amerikānis nebūt neatšķirsies no citiem suņiem. Šīs šķirnes pārstāvji aug ļoti ātri, un, lai nerastos problēmas ar locītavām, suns ir pareizi jānoslogo un jābaro. Pienācīgi kopts amerikāņu buldogs dzīvo 10-12 gadus.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti