Igaunijā plāno aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkos

Igaunijas zemkopības ministrs Ivari Padars paudis nostāju, ka Igaunijai vajadzētu atteikties no savvaļas dzīvniekiem cirkā.

“Mēs sāksim ar izmaiņām Dzīvnieku aizsardzības likumā, lai netiktu pieļauta tādu savvaļas dzīvnieku kā ziloņu, lielo kaķu un pērtiķu izmantošana ceļojošajos cirkos. Gala lēmums ir parlamenta ziņā, bet, manuprāt, šo dzīvnieku izmantošana ceļojošajos cirkos būtu jāatstāj pagātnē,” teicis Ivari Padars.

Pagājušajā nedēļā ministrs Ivari Padars ticies ar dzīvnieku aizsardzības organizāciju pārstāvjiem, lai apspriestu dzīvnieku labturības jautājumus cirkos un zvēraudzētavās, kā arī plānotu priekšlikumus izmaiņām Dzīvnieku aizsardzības likumā. Šobrīd Igaunijas Zemkopības ministrija kopā ar zinātniekiem sagatavo dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumu priekšlikumus, precizējot, uz kurām dzīvnieku sugām attieksies aizliegums. Tiek gatavoti arī grozījumi noteikumos par vaislas lapsu labturības prasībām zvēraudzētavās.

Ar šo lēmumu Igaunija pievienosies citām Eiropas valstīm: Austrijai, Beļģijai, Horvātijai, Grieķijai, Slovēnijai un Kiprai, kas jau aizliegušas savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkos. Arī Lielbritānija apņēmusies ieviest aizliegumu vistuvākajā nākotnē.

Jau vēstīts, ka Latvijā pret dzīvnieku izmantošanu cirkā protesta akcijas un parakstu vākšanu organizēja biedrība “Dzīvnieku brīvība”, norādot, ka dzīvniekam cirkā nav vietas, it īpaši tie cieš no nebrīves un dresūras metodēm un transportēšanas.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti