Rīta Panorāma

Antona Čehova stāsts „Kaštanka” Leļļu teātrī

Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentu Ojāru Spārīti

Bīstamais ledus

Ielūstot ledū, kopš ziemas sākuma noslīkuši 11 cilvēki

Šogad pirmais zemledus makšķernieks gāja bojā 10. janvārī Jelgavas novadā, un kopš ziemas sākuma noslīkuši jau 11 cilvēki. Ielūstot ledū, var aiziet bojā pāris minūšu laikā. 

"No glābšanas dienestu puses - ledus nekad nav drošs; kaut arī ziema ir bijusi ilgstošāka, tas neliecina, ka ledus segums ir pietiekoši biezs, lai pa to varētu staigāt," stāsta Krišjānis Mincenbergs, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes 3. daļas komandieris.

Viņš arī sniedz padomus, kā drošāk atrasties uz ledus. "Makšķernieki, protams, nedodas vieni nekad. Attiecīgi - lai būtu blakus cits makšķernieks, kurš varētu piesegt, kurš varētu zvanīt uz 112. 

Noteikti vajadzētu paņemt līdzi kādu virves gabalu, ko vieglāk pamest, kā arī veikalos ir iespēja nopirkt irbulīti ar metāla galiem, kas viegli palīdz cietušajam izkļūt no ūdes pa slīdīgo ledu," dod padomu Mincenbergs.

Latvijas pašvaldības var noteikt cilvēkiem aizliegt atrasties uz ledu konkrētās ūdenstilpnēs.

"Šī norma ir vairāk domāta priekš tās cilvēku kategorijas, kurai pieredze un zināšanu līmenis nav tik augsts, lai izprastu drošību, atrodoties uz ledus," stāsta Jānis Skrims, Rīgas pašvaldības policijas galvenais speciālists drošības uz ūdens jautājumos.

Makšķerniekiem un citiem ziemas prieku baudītājiem rūpīgi jāseko līdzi atļaujām un aizliegumiem atrasties uz ledus. Sods par neatļautu atrašanos uz ledus ir līdz 100 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti