Ielūkoties svešās ligzdās. Kādas dabas tiešraides var vērot šogad

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Zaļā vārna, melnais un baltais stārķis, ērgļi un zivis – to visu un vēl vairāk arī šogad var vērot video tiešraidēs, kuras nodrošina gan Latvijas Dabas fonds (LDF), gan Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB). LSM.lv apkopoja šogad aktuālās tiešraides no ligzdām kokos un arī zem ūdens.

Jūras ērgļa ligzda Durbē

Jūras ērgļa ligzdā Durbē patlaban notiek brīvu ērgļu dzīve. LDF pārstāve Liene Brizga-Kalniņa LSM.lv pastāstīja, ka gan ērglene Milda, gan ērglis Voldis ik pa laikam parādās, bet pārsvarā pavada laiku, barojoties un krājot spēkus nākamajai sezonai. Jāatgādina, ka šogad martā ērglenei Mildai sveša mātīte apēda olas.

Zaļo vārnu apdzīvots būris Garkalnes mežos

Viena no jaunākajām tiešraidēm, kas skatāma LOB "YouTube" kanālā.

Zaļā vārna Coracias garrulus vēl pagājušā gadsimta vidū Latvijā bija parasta suga, bet šobrīd tā pie mums sastopama tikai Pierīgas mežos – aizsargājamo ainavu apvidū “Ādaži” un dabas liegumā “Garkalnes meži” ligzdo tikai ap desmit pāri zaļo vārnu, skaidroja LOB.

No būra iekšpuses: 

 

Un no "lievenīša":
 

 

Lielā dumpja ligzda Engurē

Tiešraidē vērojamā lielā dumpja ligzda atrodas niedrājā Engures ezera vidusdaļā. Šie niedrāji jau izsenis ir zināmi kā dažādu ūdensputnu, tai skaitā – lielo dumpju, dzīvesvieta.  Šī ligzda atrasta 22. aprīlī.

 

Baltais stārķis Tukuma novadā

Tiešraide no šīs ligzdas sākta pērn aprīlī, kad kameras tehniskā sistēma pirmo reizi uzstādīta aktīvā gaisvadu elektrolīnijas balstā, kas, kā zināms, ir viens no populārākajiem balto stārķu ligzdošanas objektiem.

 

Zivju nārsta ligzdas Daugavā

Tuvojoties siltākam laikam, kad sākas zivju nārsts, no Daugavā izvietotajām zivju nārsta mākslīgajām ligzdām sākas arī zemūdens videokameru tiešraides. Tiešraides būs redzamas līdz jūnija pirmajai nedēļai.

Klintainē

Lielvārdē

 

Lašveidīgās zivis Līgatnes upē pie atjaunotā zivju ceļa

Kamera sniedz iespēju ielūkoties zemūdens dzīvē Līgatnes upē lejpus zivju ceļam, kas tika atjaunots 2020. gada vasarā. Zivju ceļš Līgatnes upē ir viena no retajām šāda veida konstrukcijām Latvijā, kas nodrošina zivju un citu ūdens organismu migrāciju pār cilvēku radītiem upju aizsprostiem – slūžām un hidroelektrostacijām.

Melnās klijas Kurzemē

Tiešraidē vērojamā ligzda atrodas melnās klijas ligzdošanas teritorijā, kas ir zināma kopš 2011. gada. Iepriekš putni ligzdoja citā ligzdā, savukārt šī, kas ir būvēta vecā bērzā, ir atrasta 2017. gadā. Gan atrašanas gadā, gan divos turpmākajos gados šajā ligzdā klijas sekmīgi ligzdoja, norādīja LDF.

Melnais stārķis Siguldas novadā

Šī ligzda Siguldas novadā ir atrasta divus gadus pirms kameras uzlikšanas, un pirmā sezona, par kuru LDF ir pilnvērtīga informācija, ir par 2017. gadu, kad izšķīlās četri mazuļi, bet izauga trīs.

 

Vistu vanags Rīgā

Vistu vanagu ligzda šajā vietā Rīgā ir zināma kopš 2016. gada. Ligzdas tuvākajā apkārtnē ir gan rūpnieciski objekti, kuru skaņas fons ir nereti dzirdams, gan privātmāju apbūve. Pats ligzdas koks atrodas nelielā mitrā teritorijā, kas aizaugusi ar nezālēm un krūmiem. Ligzda uzbūvēta melnalksnī, kas aug grāvja malā.

 

Jūras ērgļi Slīterē

Šī ir viena no divām jūras ērgļa teritorijām, kas ir bijusi zināma Slīteres Nacionālā parka teritorijā (vēl trešajā teritorijā ligzda savulaik atradās uzreiz aiz parka robežas). Domājams, ka putni barojas gan jūrā, gan iekšzemē, tomēr par to labu priekšstatu gūsim tad, ja tiks uzsākta ligzdošana.

 

Mazais ērglis Zemgalē

Tiešraidē redzamā mazo ērgļu ligzda Zemgalē ir zināma kopš 2017. gada jūlija. 2021. gadā ligzdošana  bija nesekmīga – ērgļu pāra olu saknāba dižraibais dzenis, vēstīja LDF.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti