Iecavas pusē noķer izbēgušu un novārdzinātu eksotisko dzīvnieku - maru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Apvidū, kur ziemā notvēra ķenguru, notverts vēl viens eksotisks dzīvnieks. Lielais grauzējs - mara, iespējams, aizbēdzis no cietsirdīga saimnieka, jo tā stāvoklis ir ļoti slikts.

Rīgas zoodārza un Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti aicina atsaukties aculieciniekus un ikvienu, kam varētu būt zināmi kādi fakti.     

Jēls, līdz asinīm noberzts kakls, savainotas kājas un dziļa brūce - šādā izskatā Patagonijas maru svētdien notvēra patversmes “Mežavairogi” darbinieki, kuri  bija saņēmuši informāciju, ka rajonā starp Iecavu un Baldoni klīstot eksotisks dzīvnieks.

Pirmdien maru nogādāja Rīgas zoodārzā, kur to pamatīgāk izmeklēja.

Rīgas zoodārza veterinārārste Benita Drapče stāstīja, ka dzīvniekam uz kakla praktiski nav spalvu, ir rieva no kakla siksnas, tas nozīmē, ka dzīvniekam siksna bija uzlikta visu laiku, turēts īstā nebrīvē.  

“Protams, tā ir cietsirdība. Tas nav dzīvnieks, kuru vispār var turēt saitītē un ar kuru staigāt pa parku,” uzsver veterinārārste.

Mara ir nepilnvērtīgi barota, turēta nepiemērotos apstākļos un tik novārgusi, ka speciālisti nevar pat pateikt, vai tas ir jauns vai vecs dzīvnieks.

Tagad dzīvnieks ir apkopts, viņam iedotas zāles un vitamīni, un tagad viņu novēro ārsti. 

Šis ir jau otrais gadījums dažu mēnešu laikā, kad notver izbēgušu eksotisko dzīvnieku. Turklāt maru atrada apmēram tajā pašā apvidū, kur februārī noķēra ķenguru.

Rīgas zoodārza vadītājs Ingmārs Līdaka stāsta, ka, iespējams, šajā apvidū varētu skraidīt vēl viena, lielāka mara, jo par to stāstījuši cilvēki, kas dzīvnieku redzēja.

Līdaka aicina cilvēkus, kas zināja, vai redzēju nebrīvē ar siksnu turēto maru, informēt par to.  

“Nevietā būtu kaimiņu vai paziņu piesegt, slēpjot informāciju. Es tiešām aicinātu vai uz zoodārzu zvanīt, vai uz Dabas aizsardzības pārvaldi, kas būtu atbilstošāk, jo pārvalde ir uzraugošā institūcija,” saka Līdaka.

Nevar izslēgt, ka darbojas kāds nelegāls mini zoodārzs, vai arī kāda privātpersona tur eksotiskos dzīvniekus savai izpriecai.

Valabija gadījumā Dabas aizsardzības pārvaldei tā arī neizdevās noskaidrot, no kurienes dzīvnieks Latvijā ievests, kur turēts un kas bijis saimnieks.

Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvis Jēkabs Dzenis pastāstīja, ka tika apzinātas dzīvnieku turēšanas vietas, kur līdzīgi sugu dzīvnieki turēti, bet, protams, ka cilvēki paši neatzinās un nebija arī pierādījumi.

Valabijs un mara ir sugas, kuras nav obligāti reģistrējamo dzīvnieku sarakstā. Taču neatkarīgi no tā īpašniekam ir ar likumu noteikti pienākumi - eksotiskie dzīvnieki ir jātur atbilstoši labturības prasībām, un viena no tām ir, ka tie nedrīkst nonākt savvaļā apstākļos, kuri nav piemērotai izdzīvošanai, un, ja tas ir noticis, īpašnieks ir saucams pie atbildības. 

Valabiju, ko nosauca par Spelgoni, izdevās iekārtot zoodārzā Polijā. Taču maras stāvoklis ir tik slikts, ka dzīvnieks var neizdzīvot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti