Dienas ziņas

Kurzemes muzeju vadītāji tiekas Aizputē

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Iecavā Zemes stundā – «Zaļā tumsa»

Iecavas jaunieši Zemes stundu pavada orientējoties

Lai parādītu savu apņemšanos saudzēt dabu un ekonomēt energoresursus, sestdien, 25.martā, vakarā visā pasaulē cilvēki aicināti uz stundu izslēgt apgaismojumu. Lai izslēgt elektrību mājās būtu vienkāršāk, Iecavas jauniešu centrs akcijā "Zemes stunda" iesaistījās ar orientēšanās spēli "Zaļā tumsa".

Jau kopš 2007. gada  cauri visām laika joslām marta pēdējā sestdienā norit akcija "Zemes stunda'', kuras laikā ikviens tiek aicināts vienu stundu samazināt elektroenerģijas patēriņu. Dzirdējuši par to ir teju visi, bet  atteikties no labumiem, ko dod elektrība pat uz brīdi, nemaz nav tik viegli.

Lai viss izdotos un elektrības slēdzis netiktu lietots pat vairākas stundas, šoreiz iecavnieki pulcējās pie jauniešu centra, kas šā gada akcijā iesaistījies ar orientēšanās spēli "Zaļā tumsa''.

"Visi zina, ka mēs tādejādi ietaupīsim elektroenerģiju, uzlabosim klimatu, bet vienmēr paliek jautājums, ko darīt, ja gaisma ir izslēgta?

Tāpēc mēs ar jauniešiem nācām pie secinājuma, ka vajadzīga kāda aktivitāte," teica Iecavas jauniešu centra vadītāja Ilze Dreimane.

Pirmais uzdevums bija no klucīšiem salikt īstu kubu. Pēc tam ar mobilās aplikācijas palīdzību Iecavas parka tumsā bija  jāsameklē 13 kontrolpunkti,  kuros gaidīja dažādi vides uzdevumi gan par atkritumu šķirošanu, gan elektrības taupīšanu un iespējām citādi pavadīt brīvo laiku.

Visas uzrunātās komandas atzīst, ka kopā pavadīt laiku ir jautrāk. Turklāt iegūta arī interesenta informācija.

Ar dažādiem pasākumiem akcijā ''Zemes stunda'' šogad iesaistījās 35 Latvijas novadi.

 

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti