Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds I

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds IV

Hokejista Jēkaba Rēdliha ģimenē sporto visi – arī abi suņi

Ģimene ir komandas darbs – jo ciešāka sadarbība, jo labāks rezultāts. Slidu vietā noder arī ķepas. Hokejista Jēkaba Rēdliha mājās aizsarga lomu ieņem suns Maksis, bet uzbrucēja ādā iejūtas bīgls Batlers.

Jēkaba Rēdliha ģimenē Latvijas Televīzijas raidījums "Ķepa uz sirds" viesojās pirms septiņiem gadiem. Tolaik vienīgais blēņdaris bija mājas sesks Sardelīte – dzimis amerikānis ar čehu pasi un lielu patiku pret Jēkaba sporta inventāru.

Jēkabs un Ieva nodibinājuši ģimeni un kļuvuši arī par divu suņu saimniekiem. Pirmais mājas slieksni šķērsoja Batlers. "Bīgls bija mūsu kopējais [sapnis]. Mēs pat īsti nezinājām, cik viņš ir traks un neatkarīgs savās izpausmēs," stāsta saimnieks. 

Neskati vīru pēc cepures un suni pēc kažoka. Ja sākumā bīgla āriene visus apbūra, tad suņa raksturs skaidri lika saprast – tieši Batlers būs tas, kas noteiks, kuros vārtos lidos ripas.

Kā īstens bīgls, Batlers ir aktīva dzīvesveida piekritējs un reizēm mēdz izšmaukt spontānos treniņos uz tuvējo mežu.

Divi vecāki, divi bērni – lai viss būtu līdzsvarā, jābūt arī diviem mājas mīluļiem. Batleram tika nolemts sagādāt draugu, palīdzot kādam dzīvnieku patversmē. Tagad Rēdlihu mājās dzirdami arī suņu puikas Makša soļi.

Patversmē Maksis bija vienīgais atbilstošā auguma kandidāts – tātad īstais. Bet vai Maksi pieņems? Pirms došanās uz mājām abiem topošajiem brāļiem mežā tika norunāts randiņš.

"Mēs aizvedām Batleru pie saites un Maksi, lai paošņā viens otru. Lai vispār redz, kā tas notiek (..). Kad izskatījās, ka ir labi, un pat Maksis ļāvās mazliet spēlēties, tad mēs braucām pakaļ [Maksim uz patversmi]," stāsta Ieva Rēdliha.

Maksis atrasts piesiets pie skolas – aizmirsts un nevienam nevajadzīgs. Sliktā pieredze Maksim vēl tagad liek saplosīt jebko, kas izskatās pēc pavadas, mašīnās viņš nekāpj un sabīstas pat no slotas.

Radīt uzticību nebija viegli, tomēr Maksis ģimenei pieķēries līdz pašam astes galiņam – īpaši vakaros.

Batlers, kā jau vecākais brālis, Maksi mēdz nolikt pie vietas, tomēr blēņas dara abi. Gadās pa kādai sagrauztai čībai vai nočieptai segai. Saimnieki gan ir pārliecināti – Maksis savu mīlestību izrāda daudz vairāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti