Glābēji Ogrē pārbaudīs sadarbības spējas plūdu seku likvidēšanā

Trīs dienas - no 2. līdz 4.februārim - Rīgā un Ogrē norisināsies glābēju mācības plūdu seku likvidēšanā ar augstas veiktspējas sūknēšanas iekārtām, vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Gribuste.

Otrdien, 2.februārī, Rīgā norisināsies teorētiskās mācības, savukārt praktisko mācību ietvaros 3.februārī Brīvības ielā Ogrē tiks izveidota bāzes nometne, kas mācību laikā nodrošinās loģistikas atbalstu divu glābēju komandu dalībniekiem. 

Lai pārbaudītu pieejamo aprīkojumu plūdu seku likvidēšanai un apmācītu jaunos komandas dalībniekus, pie Norupītes ietekas tiks veikti ūdens pārsūknēšanas un citi plūdu seku likvidēšanas darbi. 

Teorētisko un praktisko mācību mērķis ir pārbaudīt resursu savietojamību, funkcionalitāti un kapacitāti, kā arī komandu dalībnieku spējas sadarboties un patstāvīgi īstenot uzdevumus plūdu skartā teritorijā sarežģītos apstākļos.

Mācībās piedalīsies "BaltFloodCombat" (BFC) un Latvijas-Lietuvas Tehniskās palīdzības atbalsta vienības (LL TAST) glābēji, kuri apgūs iemaņas teorētiskās un praktiskās mācības plūdu seku likvidēšanā. Glābēji ir apmācīti un ar tehnisko aprīkojumu nodrošināti, lai spētu komandas ietvaros patstāvīgi nodrošināt savu uzdevumu īstenošanu katastrofu skartās vietās. BFC un LL TAST vienības jeb moduļi izveidotas Eiropas Komisijas Civilās aizsardzības finanšu instrumenta projektu ietvaros.

VUGD atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un par to, ja kādam šīs mācības radīs nepamatotu uztraukumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti