4. studija

Kā rīdzinieki vērtē aizejošā gada modi un ko sagaida no 2018.gada?

4. studija

Kādēļ cilvēkam nav vēlmes mainīt dzīvi?

Ulubulē šajā gadu mijā 3x vairāk pieklīdušu suņu

Gadumijā pazuduši desmitiem suņu; daudzi mīt dzīvnieku patversmē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad gadumijā salūta laikā ir pazuduši desmitiem suņu, kas bailēs no sprādzieniem aizskrējuši kur nu kurais. Dzīvnieku patversmē "Ulubele" pēc gadumijas atvesto suņu skaits ir gandrīz trīs reizes lielāks nekā pērn.

Piemēram, ieraksti sociālajā tīklā "Facebook" liecina par desmitiem pazudušu suņu, un lielākā daļa no tiem nav atrasti.

Tikmēr dzīvnieku patversmē “Ulubele” atzīst, ka par spīti aicinājumiem pasargāt savus suņus pēc gadumijas patversmē atkal ir atvesti daudzi suņi. “Dzīvnieku skaits, kuri ir noklīduši un nonākuši patversmē, ir ļoti liels,” stāsta patversmes pārstāvis Kristaps Sardiko. “Svētku laikā un līdz dotajam brīdim ir nonākuši vairāk nekā 20 suņi. (..) Konkrēti pirmajā datumā mums atveda septiņus suņus, lielākā daļa no viņiem, protams, bija sabijušies,” stāsta Sardiko.

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu šogad pēc svētkiem patversmē esot nonācis teju trīsreiz lielāks suņu skaits.

Turklāt daudzi joprojām skraida apkārt, bet citi laimīgā kārtā jau atgriezušies mājās. Kā suņu saimniekiem būtu jārīkojas, lai mazinātu mīluļu satraukumu un risku svētku salūta laikā?

“Vajadzētu jau iepriekš dzīvniekus nogādāt drošā vietā. Tas ir gadījumos, kad mēs varam paredzēt, ka būs šie trokšņi, tātad, piemēram, pirms Jaungada uguņošanas, slēgtā istabā, vēlams, kur nav logu. Protams, ideālā variantā, ja tam dzīvneikam klāt būtu saimnieks,” stāsta Sardiko.

Lai gan pastāv arī dažādi nomierinoši medikamenti, to lietošana noteikti vispirms jāsaskaņo ar veterinārārstu. Vēl svarīgi, lai pazušanas gadījumā noklīdušajam sunim pēc iespējas ātrāk iespējams atrast saimnieku.Visu pavisam vienkārši var atrisināt - dzīvnieku sačipot un piereģistrēt. Protams, svētku laikā, salūta laikā un vispār ideālā variantā ir uz kaklasiksnas ar marķieri uzrakstīt vai ar speciāliem medaljoniem uzkarināt saimnieka telefona numuru,” norāda Sardiko.

Lai gan pagājis jau gads, kopš visiem suņiem jābūt čipotiem, patversmē nonākušo dzīvnieku saimnieki to nav izdarījuši. Tādēļ to īpašniekus nav iespējams atrast.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti