Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Bruno meklē draugus

Kaķu frizēšana

Frizieris kaķiem – vai arī murrātājiem vajag šķēres un šampūnu?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Klāt pavasaris – laiks jaunai frizūrai! Tā pēc garās ziemas un vilnas cepurēm nodomā daudzi. Cilvēkam iešana pie friziera ir pierasta lieta, arī suņus iespējams šiki apcirpt, bet kas notiek ar kaķiem? Vai arī murrātājiem nepieciešamas šķēres un šampūns?

Grūti atrast tīrīgāku dzīvnieku par kaķi. Parasti ar kažoka kopšanu dzīvnieks tiek galā pats. Izņēmums ir garspalvainie un pusgarspalvainie kaķi, kuriem darba ir daudz vairāk un kuri bieži nevar kažoku iztīrīt tikai ar mēles palīdzību. Tas nozīmē darbu kaķu frizierim.

"Ikdienas kopšanā ir tā, ka jāatbrīvo spalva no taukvielām, lai kaķis izskatās tīri. Jāatbrīvo kaķis no atmirušām, vecajām spalvām, kas pašas dabīgā ceļā citreiz neiznāk ārā," stāsta kaķu frizieris Ivo Obrumanis.

Kaķu frizēšana Latvijā ir jaunums. Parasti kaķus sapucē izstādēm, kur katrai kaķa spalviņai un kontūrai stingri jāatbilst šķirnes standartiem.

Tagad arvien biežāk pie friziera dodas parastu mājas mīluļu saimnieki, kuri baidās kaķi mazgāt un ķemmēt paši, bet grib, lai mīlulis ir tīrs un uz dīvāna būtu mazāk spalvu. 

Daudzu saimnieku galvenā sūdzība ir pārlieku liela kaķa kažoka taukošanās.

Apmeklētāju sarakstā ir meinkūni, bobteili, norvēģu meža kaķi, Sibīrijas kaķi, briti, persieši un citi. Tiem tauku dziedzeri paredzēti, lai lietus laikā, mežā dzīvojot, kažoks nesamirktu. Istabas kaķim šāda funkcija vairs nav vajadzīga, bet siltais un sausais gaiss dziedzeru darbību tikai pastiprina.

Tāpat kā cilvēkam, arī kaķim frizēšanās nozīmē veselu virkni procedūru. Vispirms kaķa kažoks tiek attaukots ar īpašu kosmētiku. Tad kaķi trīs reizes izmazgā, seko žāvēšana un visbeidzot kažoka aplīdzināšana. Izstāžu kaķi pie šādas rutīnas ir pieraduši, bet ar mājas kaķiem ir daudz grūtāk.

"Ja kaķis nav pieradis pie tā, ka viņu mazgā un ķemmē, tad pirmā reize viņam būs ļoti liels stress.

Mēs esam pieredzējuši gadījumu, kad ir vajadzīgi vismaz seši speciālisti, lai noturētu to kaķi, lai viņu sakoptu. 

Tā kā tas nebūt nav vienkāršs process," atzīst kaķu eksperte Solvita Vība.

Kaķiem sava kažoka kopšana aizņem lielu daļu laika. Dzīvnieks ar veselu mutes dobumu parasti māk pats atbrīvot sevi no spalvām. Ja rodas problēmas, iespējams, ka frizētavas vietā jāplāno vetārsta apmeklējums.

Frizieriem ir savas metodes, kā tikt galā ar nepaklausīgiem klientiem – ietīšana dvielī, ausu aizspiešana, lai tajās neiepūstu fēns, un pat uzpurnis, lai kaķis nevarētu iekost. Tas viss, protams, notiek bez narkozes.

Ja nolemts mīluļa ārieni savest kārtībā, nekādā gadījumā nevajadzētu izmantot cilvēku šampūnus un citus dzīvniekiem nepiemērotus līdzekļus. Frizieriem ir nācies dzirdēt dažādus šausmu stāstus, kā saimnieki mēģina pašu spēkiem mazgāt kaķus. Un tas var beigties ļoti traģiski.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti