Fotogrāfs: Akls kaķis ir pilnvērtīgs ģimenes loceklis

Brīvdienu rītos četri atraktīvi kaķi kopā ar saviem saimniekiem spēlē futbolu - jautri skrien pakaļ bumbai un sacenšas viens ar otru. It kā jau nekas īpašs, bet izrādās, ka divi no galvenajiem spēlētājiem ir neredzīgi.

"Kaut kā sanācis, ka redzi slimu kaķīti, nevari paiet garām, palīdzu. Tā nu viens, tagad jau ir," sarunu sāk četru kaķu saimnieki Valters un Kristīne.

Pelēkā Aleksandra tika atrasta uz ielas pavisam maziņa un slima. Viņa tika ilgstoši ārstēta, taču redzi saglābt neizdevās.

Savukārt strīpainā Muša paņemta no patversmes – bezgala mīļa, taču arī neredzīga. Valters viņu satika, kad kā fotogrāfs brauca sarīkot fotosesiju kaķiem, kas meklē mājas: "Biju vairākas reizes patversmēs, šī mūžīgi skrēja klāt. Saņēmos un paņēmu, tagad dzīvo ar mums."

Gan Muša, gan Aleksandra spēj brīvi pārvietoties pa māju, skriet, lēkt, spēlēties un dzīvot pilnvērtīgu kaķa dzīvi.

Nu, tikai reizēm, ļoti reti, gadās kāds pārpratums. "Bet mēs bieži stumjam krēslus un viņi neapjūk. Citreiz jau ieskrien sienā.

Vienreiz muša skrien pakaļ pogai un viņa ieskrēja krēslā, atsitiens diezgan - bet neņem galvā, skrien tālāk," stāsta kaķu saimnieki, kuri vairākas reizes uzsver, ka

aklam kaķim nav nepieciešama īpaša aprūpe. Viņi ir vienlīdz spējīgi, aktīvi, tikpat mīļi un labi, kā jebkurš cits kaķis.

"Pats svarīgākais - akls kaķis var dzīvot tāpat kā redzīgs. Nav speciāls stūris vai telpa. Vienkārši pilnīgi kā redzošs," tā viņus vērtē Valters.

Neapšaubāmi, četri kaķi mājās ienes daudz prieka un jautrības. Augot bariņā, kaķi kļūst atvērtāki un vieglāk sadraudzējas arī ar cilvēkiem. Tam labs piemērs ir akrobāts Čē, kurš pamanījies sadraudzēties arī ar kaimiņiem. Kādu dienu Valters dzirdēja, ka pie loga kāds klauvē un gāja skatīties, kas noticis.

Jautāti, kā sadzīvot ar četriem kaķiem, saimnieki ir vienisprātis – tieši tāpat kā ar vienu: "Kas tur var nesanākt? nav jau tā, ka visi četri kaķi tagad ir blakus. Viens guļ vienā stūri, otru nemaz nejūt, tas netraucē - tieši patīk, mājās kāds priekšā. Kā ir sadzīvot ar četriem? Tas pats, kas ar vienu. Te būs spalvas, te plēsīs, te nebūs izstāde. Ja sadzīvo ar vienu, vari ar vēl kādu."

Valters un Kristīne aicina ikvienu nebūt vienaldzīgiem un palīdzēt dzīvniekam, kurš nokļuvis nelaimē.

Tieši tāpat pieredzējušie saimnieki atgādina, ka kaķis dzīvo 15 un vairāk gadus, par to ir jārūpējas visa mūža garumā, kā arī jāveic sterilizācija, lai uz ielām vairs nenonāktu arvien jauni dzīvnieki.

"Man ir ļoti vienkārši - ieraudzīšu slimu dzīvnieku, vedīšu uz klīniku. Es neiešu tālāk - pretīgi dzīvot, ja katrs kaut ko izdarītu, tad jau atrisinātos," savus uzskatus pauž Valters, no rādot uz cilvēka audzināšanu ģimenē:

"Ir bijis dzīvnieciņš un par viņu jārūpējas līdz beigām, tad tu arī pats tā darīsi. viss sākās ģimenē."

Valters kā profesionāls fotogrāfs piefiksējis, ka aizvien vairāk ģimenes vēlas fotosesijas kopā ar saviem mīluļiem: "Ļoti bieži nāk ģimenes ar visiem dzīvniekiem, vairāki kaķi līdzi - tad ir ģimenes bilde. bez dzīvnieka jau nav pilns komplekts."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt