FOTO un VIDEO: Tūristu iecienītā Ķemeru purva taka saullēktā

Rudens nāk ne tikai ar skaistām krāsām koku lapās, bet arī ar miglu, kura saullēktā izskatās īpaši skaisti, un rītos šeit var dzirdēt to, kā tālumā sasaucas zosis, kuras lēnām sāk pulcēties baros, lai dotos uz ziemošanas vietām.

Miglā un saullēktā purvam ir dažādi izskati – viens ir tas, ko mēs redzam, esot uz purva laipām, bet pavisam cits skats uz ainavu paveras, kad gaisā tiek pacelts drons.

Saules rotaļas ar kokiem un miglu ainu padara gandrīz vai maģisku. Gaismas, miglas un ēnas izgaismo sīkas nianses un ļauj uz lietām paskatīties no citas puses.

Lielais Ķemeru tīrelis ir viens no lielākajiem sūnu purviem Latvijas piekrastē. Tā platība ir pieci hektāri. Tam ir raksturīgs iegarenu ezeriņu jeb akaču labirints, kas tam piešķir īpašu ainaviskumu, tādēļ purva vērošanai un apskatei lieti noder skatu tornis, no kura paveras brīnišķīgs skats.

Takas laipa aizved sūnu, purva priedīšu, akaču, tumšu ezeriņu un vaivariņu smaržas valstībā. Uzmanīgi ieskatoties, var ieraudzīt gan kukaiņēdāju augu – raseni, gan dažādus putnus – purva tilbīti, balto cielavu, koku čipsti un tālumā saklausīt dzērves.

Lielā Ķemeru tīreļa taka ir kļuvusi par Latvijas fotogrāfu iecienītāko saullēktu un saulrietu fotografēšanas vietu neatkarīgi no gadalaika un laikapstākļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti