Dienas ziņas

Krustpils villaine – ampīrs latviskā izpildījumā

Dienas ziņas

Jēkabpilī atjaunots pilsētas senākais mikrorajons

Top elektroniska Latvijas ainavu dārgumu krātuve

Foto un stāstus Latvijas ainavu dārgumu krātuvei var pievienot līdz 14.februārim

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Projektā “Ainavu dārgumi”, kura mērķis ir izveidot elektronisku Latvijas ainavu dārgumu krātuvi, ainavu raksturojošas fotogrāfijas un stāstus ikviens var pievienot krājumam interneta vietnē ainavudargumi.lv līdz 14.februārim.

Projektā “Ainavu dārgumi” iecerēts apkopot fotogrāfijas par 50 nozīmīgākajām Latvijas ainavām dažādos laikos. Krātuvē iecerēts ievietot sabiedrības vērtējumā nozīmīgāko ainavu fotogrāfijas, atspoguļojot to mainību un saglabājot nākamajām paaudzēm. Iesūtītie fotoattēli un cilvēkstāsti nonāks Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumā, un rudenī taps arī fotoizstāde.

Arheoloģes Zigrīdas Apalas rīcībā ir dažādas fotogrāfijas, kā kopš aizvadītā gadsimta 60.gadiem mainījusies Āraišu apkārtnes ainava, jo kopā ar vīru Jāni Apalu veikuši arheoloģiskos izrakumus uz Meitu salas, kur šodien atrodas ezerpils. Fotogrāfijās redzams, kā gadu gaitā ainava šajā vietā ir kļuvusi sakoptāka.

Lai arī nākamās paaudzes varētu uzzināt, kā savulaik izskatījās Āraišu apkārtnē, kundze šīs fotogrāfijas labprāt pievienos elektroniskajai Latvijas ainavu dārgumu krātuvei.

Izvērtējot visus iesniegtos pieteikumus un apzinot sabiedrības balsojumu, katrā plānošanas reģionā ir izvēlētas 10 nozīmīgākās ainavas.

Vidzemē balsojums ir bijis vissīvākais. Vidzemnieki aicināti elektroniskajai ainavu dārgumu krātuvei pievienot fotogrāfijas par Veclaicenes ainavu, Lejaslīgatni, Salacgrīvas ieleju, Teiču purvu un Vecpiebalgas pauguraino ainavu mainību dažādos laikos.

Brāļu Kaudzīšu muzeja direktors Aivars Ošiņš ik dienu vismaz pāris stundas pavada dabā, iemūžinot Piebalgas puses skatus. Fotogrāfs gan uzsver, pēdējos gados ainavu aizvien vairāk aizsedz krūmi.

Ainavu raksturojošas fotogrāfijas, kā arī stāstus ikviens var pievienot krājumam līdz 14.februārim. Pēc tam ikvienu ainavu iemūžinās profesionāls fotogrāfs, savukārt rudenī katrā reģionā notiks fotoizstāde, kas vēlāk tiks apkopota vienā un izstādīta Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti