Liela daļa no riepām bija nogrimušas ezerā un apaugušas ar ūdensaugiem, kā arī daļa no tām - novietotas netālu no ezera atklātā meža ielokā. Daudzām no tām cauri bija izaugušas niedres, krūmi un pat koki, kas liecina par to atrašanos vienā vietā daudzu gadu garumā.
Piesārņojums teritorijā, kurā atrodas Papes dabas parks, radās padomju gados, kad armija no riepām šeit būvēja mērķus un maketus, ko izmantoja mācībās un tā arī pameta dabā. DAP pērn pēc ezera pārņemšanas savā pārziņā sāka meklēt risinājumus riepu izvākšanai.
Privātīpašums, kurā atrodas daļa no riepām, pieder pensionētai skolotāja, kura vairākkārtīgi ir vērsusies Valsts vides dienestā, DAP un Rucavas novada pašvaldībā ar lūgumu palīdzēt novākt riepas, jo viņas rīcībā nav tādu līdzekļu, lai šo darbu veiktu.
"Diemžēl arī pēc talkām dabas parkā piesārņojums vēl ir palicis un, piesaistot daudz plašākus resursus, jādomā, kā teritoriju sakopt.
Armijas atkritumu vākšana nav Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevums, taču, rūpējoties par dabas teritoriju sakoptību un vides tīrību, uzņēmāmies iniciatīvu iesākt darbus," pauž DAP ģenerāldirektors Juris Jātnieks.
"Mēs apsekojām teritoriju. Citviet arī ir riepu koncentrācija pa divām, pa trim, pa četrām. Protams, tur nevar piekļūt ar nekādu tehniku. Būtu jāizripina tās ārā līdz kādam ceļam. Vēl mēs novembrī, kad tiešām visas lapas nobirs, taisīsim dronu lidojumus un mēģināsim saskatīt no augšas, vai tas krasts ar tiem niedrājiem ir ar riepām citviet arī piesārņots, vai nav," sacīja DAP ģenerāldirektora vietniece Gunta Gabrāne.
Dabas parka "Pape" teritorijā atrodas unikālas dabas ekosistēmas, skaistas ainavas un interesantas apskates vietas: Baltijas jūras piekraste ar kāpām, Papes ezers, Nidas augstais purvs, savvaļas zirgi un tauri, kuri nogana Latvijā reti sastopamās dabiskās palieņu pļavas. Starp Papes ezeru un jūru ir viena no lielākajām putnu migrācijas vietām Latvijā (Baltās – Baltijas jūras putnu ceļš). Rudeņos šeit darbojas vienīgā caurceļojošo putnu novērošanas stacija Latvijā, kur ornitologi uzskaita un gredzeno gājputnus.