Ķepa uz sirds

Ko par mūsu kaķiem atklāj pozas, kādās tie guļ? Izvēlamies guļvietu pareizi

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Kāds ir suns, kuram mūziku komponē pat Raimonds Tiguls?

FOTO: Komponista Tigula ģimenes mīlule - muzikālais labradors Gabija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Komponistam Raimondam Tigulam ārkārtējā situācija dzīvi mainījusi maz. Ikdienu viņš lielākoties aizvada studijā, radot mūziku, kurai cienītāju netrūkst gan Latvijā, gan ārpus tās. Nu jau sešus gadus komponista darbu pieskata arī labradora meitene Gabija.

Pats mākslinieks smējās, ka apprecoties ticis uzreiz pie divām dāmām – sievas Kitijas un suņa Gabijas. Greizsirdības scēnas gan neesot piedzīvotas un visi sadzīvo ļoti harmoniski arī tad, kad sievai jādodas komandējumos.

„Suņuks pēc Kitijas ilgojas. Vakaros redzu, kā viņš gaida un tad vienā mirklī saprot, ka nebūs,” novērojumos dalījās komponists. Viņš atzina, ka šādās situācijās suns guļ gultā blakus, nereti pat izstumjot pašu saimnieku ārā.

Lielākā Gabijas blēņa ir sagrauzts kurpju pāris un izrakta palma. Taču kopumā Gabija, mīļi saukta par Gabi, esot ļoti paklausīga un ar viņu visu var sarunāt.

Suņa saimniece Kitija stāstīja, ka reiz brīvdienā pēc pamošanās teikusi Gabijai, lai vēl neceļas un turpina gulēt, ko suns patiesi darījis. „Viņa to tiešām saprata,” stāstīja komponista sieva. Suns esot pieņēmis ikdienas ritmu un nekad neceļas agrāk par pašiem saimniekiem.

Pašlaik Tiguls strādā pie kora dziesmu ieraksta, ko izlolojis kopā ar Rīgas Doma zēnu kori un diriģentu Mārtiņu Klišānu. Ir arī citi lieli darbi muzikālajā dienas kārtībā, bet par tiem komponists noslēpumaini klusē. Vēlu naktīs gan darbi neievelkoties.

„Nav tā, ka viņš pēkšņi mostas nakts vidū un skrien pie klavierēm,” par dzīvi ar komponistu stāstīja sieva Kitija. Viņa komponista darbu salīdzināja ar ikviena cita darbu. Taču mākslinieka sieva atzina, ka vīrs ir saaudzis ar mūziku, kas ir ne tikai viņa darbs, bet arī dzīve. Pašam komponistam vistuvākā ir akadēmiskā mūzika. Priekšroka tiek dota igauņu komponista Arvo Perta un pašmāju komponista Pētera Vaska daiļradei.

Gabija interesi par komponista mūziku un instrumentiem izrāda, guļot tiem blakus. Tigula īpašais mūzikas instruments – hangs - paredzēts harmoniskas un mediatīvas mūzikas radīšanai. Komponists gan to izmanto tikai ļoti īpašos gadījumos – savulaik ierakstot Imanta Ziedoņa epifānijas un Saules Dainas kopā ar Vairu Vīķi – Freibergu.

”Skaņdarbus, kas man pašam personīgi ir ļoti tuvi un mīļi, es cenšos ļoti bieži neklausīties, lai nepazaudētu to sajūtu,” norādīja komponists. Viņš sacīja, ka šādi attiecas arī pret hangu. „Es negribu pazaudēt pirmatnējo sajūtu, kāda bija, kad es pirmo reizi to skaņu dzirdēju,” skaidroja Tiguls.

Mākslinieks atzīst, ka ne reizi dzīvē viņam nav bijusi dilemma par profesijas izvēli. Mūziku viņš iemīlējis jau bērnībā, klausoties, kā tētis spēlē saksofonu. Vislabākais padarītā darba filtrs ir iekšējā sajūta.

Mākslinieku veiksmes vai neveiksmes Tiguls skaidroja ar ieguldītā darba apjomu. „Ja dzīvē kaut ko grib sasniegt, ir jāziedo sevi tai vienai lietai,” savus uzskatus pauda komponists. Viņš piebilda, ka ziedojoties vairākām lietām vienlaikus, visticamāk nekas nesanāks.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti