Ērgļos aizvadīts ērču un karūsu ķeršanas čempionāts

Sestdien radošajā atpūtas pagalmā "Tiltiņi" Ērgļos pulcējās ģimenes no visas Latvijas, lai pavadītu aktīvu dienu dabā un piedalītos ērču un karūsu ķeršanas čempionātā. Tas norisinājās jau sesto gadu.

Ērču un karūsu ķeršanas čempionāta pirmajā daļā dalībnieki varēja noklausīties ērču eksperta jeb akarologa īsu stāstījumu par šī kukaiņa dabu un paradumiem. Pirms došanās ērču medībās dalībnieki saņēma īpašus aizsargtērpus un trauciņus ērču ievietošanai. Otrā sacensību kārta ir karūsu makšķerēšana ar pašdarinātām makšķerēm. Pēc rezultātu apkopošanas mazākās zivis palaistas brīvībā, bet lielākās – gatavotas pusdienās.

Pasākumā tika aicināts piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, tā laikā varēja veikt arī vakcināciju pret ērču encefalītu.

“Gada siltajās sezonās makšķerēšana un došanās dabā ir iecienīts laika pavadīšanas veids daudzām ģimenēm. Tomēr līdz ar dabas baudīšanas ieguvumiem, jāapzinās arī riski. Ērces ir bīstamākais kukainis Latvijas dabā, kas turklāt ir ļoti plaši sastopams ne tikai mežos un brikšņos, bet arī pļavās un mauriņos. Tāpēc vēlamies pievērst uzmanību, cik viegli krist par upuri ērcei, ja esam neuzmanīgi un neesam veikuši praktiskus profilaktiskos pasākumus, lai pasargātu sevi no ērču pārnēsātajām slimībām,” skaidro pasākuma rīkotājs un biedrības "Ērgļu skati" valdes loceklis Mārcis Feldbergs, norādot, ka "čaklākie dalībnieki salasa līdz pat piecām ērcēm stundas laikā, bet karūsu ķeršanā nepārspējams rekords ir kāda dalībnieka 63 noķertas zivis divu stundu laikā.”

“Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka pēdējo desmit gadu laikā ar ērču encefalītu Latvijā saslimuši 2759 cilvēki, bet 19 cilvēki no šīs slimības miruši. Tā tam nevajadzētu būt, jo profilakse ir salīdzinoši viegla un pieejama visiem,” uzsver Feldbergs. Pērn Latvijā saslimuši 169 cilvēki. Visvairāk gadījumi konstatēti Kurzemes reģionā,  ērču encefalīts diagnosticēts 48 pacientiem. 37 saslimšanas gadījumi bijuši Pierīgas reģionos, 23 – Rīgā, 21 – Latgalē, 20 – Vidzemē un 17 gadījumi konstatēti Zemgales reģionā.

„Ērču un arī karūsu ķeršanas čempionāts” Ērgļu novadā ir veiksmīgi noslēdzies, ziņo organizatori. Par patīkamu pārsteigumu, laiks dalībniekus lutināja, solīto lietusgāžu un negaisu vietā bija vasarīgi saulaina diena, kas vainagojās ar 15 salasītām ērcēm un 268 noķertām karūsām. Paldies visiem 35 dalībniekiem par izrādīto drosmi stāties pretī Latvijā bīstamākajam kukainim – ērcei – un ļauties makšķerēšanas azartam, lai noķertu Latvijā populārāko zivteli – karūsu. Akaroloģes Inetas Salmanes un ārstes Aijas Griškevicas stāstījumā  ieklausījušies, pasākuma apmeklētāji nu skaidri zina, kas ir ērce, kur viņa dzīvo un kādas sekas var būt, ja tā iekož. Skaidri saprasta potēšanās nozīme, notika iepazīšanās ar izdales materiāliem un savus mežā iešanas paradumu pārdomāšana. Ar mikroskopa palīdzību izpētīta ērce tuvplānā - iepazīstot ērci un gudri rīkojoties, varam sevi pasargāt! Mobilajā potēšanās busiņā bija iespēja vakcinēties, tādējādi nodrošināties pret ērču encefalītu.

Apsveicam čempionāta uzvarētājus Vladislavu Pozņaku (1. vieta), Kristapu Gredzenu (2. vieta) un Līvu Ķirsoni (3.vieta). Pirmo gadu bija arī ģimeņu kategorija, kurā pirmā bija Dravantu ģimene, Čudu ģimene ieņēma otro vietu. Pēc pasākuma aktīvi piedaloties darbnīcās, tika izkaltas rokassprādzes ar latviešu zīmēm, vārītas ziepes ar pļavā salasītām puķītēm, pie mākslinieces iegūti zīmētiem hennas tetovējumi, kā arī izvirpoti māla izstrādājumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti