Ērču kodumi var kaitēt arī suņiem

Latvijā jau sen zināms par kaitējumu, ko var nodarīt ērces. Arī Lielbritānijā tiek pētītas sekas, kādas var nodarīt Laima slimība. Plašā pētījumā atklāts, ka ērces var nodarīt nopietnu kaitējumu arī suņiem

Ērces pārnēsā Laima slimību, kas rada nopietnas sekas cilvēka veselībai. Tā ir bakteriāla infekcija, kas izplatās no ērču kodumiem. Ar šo slimību jau desmit gadus cīnās arī Sofija Vorda – bijusī Lielbritānijas čempione peldēšanā junioru grupā. Ar Laima slimību viņa saslima pēc ērces koduma 2008. gadā. 

"Vienu dienu pamosties un saproti, ka netiec ārā no gultas un esi piesaistīts gultai. Tas ir ļoti grūti. Jāaizmirst par dažādiem plāniem un aktivitātēm. Savos 24 gados reizēm domāju, ka varētu taču apceļot pasauli vai ballēties, taču to nav iespējams darīt," stāstīja Vorda

Antibiotikas palīdz lielākajā daļā saslimšanas gadījumu, tomēr Laima slimības simptomus var viegli sajaukt ar gripu. Tādēļ cilvēkiem, kas nav ārstēti pret Laima slimību, var attīstīties artrīts un citas nopietnas kaites. 

Tikmēr Bristoles universitāte sadarbībā ar vietējiem dzīvnieku veselības centriem sākusi pētījumu par ērču ietekmi uz suņiem. Noskaidrots, ka no aptuveni 12 tūkstošiem suņu pie katra trešā bijusi piesūkusies ērce. Laima slimība var izpausties arī suņiem, visbiežāk kā drudzis.

Lielākā daļa suņu īpašnieku nezina, ka ērces kodumi var būt kaitīgi arī dzīvniekiem. Veterinārārsti uzskata, ka nelielo kukaiņu kodums var būt nāvējošs ne tikai cilvēkiem, bet arī suņiem, tādēļ suņu saimniekiem būtu jāpievērš lielāka uzmanība savam mīlulim, ja tam piesūkusies ērce. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti