Ērču aktivitāte šogad līdzīga pagājušā gada līmenim

Ērču aktivitātes līmenis šogad ir vērtējams kā nedaudz augstāks, salīdzinot ar aizvadīto gadu. Tomēr atsevišķi vērtējot saslimstību ar ērlihiozi, tas ir zemāks, pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Antra Bormane.

Šobrīd ir reģistrēti 29 saslimušie ar ērču encefalītu, 115 ar Laimas slimību un pagaidām ar ērlihiozi Latvijā nav reģistrēts neviens saslimušais, pastāstīja Bormane.

Antra Bormane: Par ērču aktivitāti Kristaps Feldmanis

“Tas ir pagājušā gada līmenis, varbūt nedaudz augstāks, bet savā ziņā arī zemāks, jo ar ērlihiozi pagājušajā gadā bija reģistrēti saslimušie. Jāsaka, ka pavasarī bija diezgan augsta ērču aktivitāte, bet šobrīd, kā parasti jūlijā, ir ērču aktivitātes kritums, bet tas nenozīmē, ka ērces nebūtu sastopamas, īpaši mitrās vietās. Un tādēļ pats galvenais ir pareizi ģērbšanās pasākumi tā, lai ērces nevarētu nokļūt zem apģērba. Tieši potīšu rajonā ērces pieķeras visbiežāk, tādēļ šīs vietas vajadzētu nostiprināt. Ejot mežā, pļavās, krūmājos, kur ir gara zāle, būtu vēlams vilkt garus zābakus, arī lai aizsargātos pret čūskām,” atgādināja Bormane.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti