Dienas ziņas

Ventspilī jauniešus mudina pievērsties uzņēmējdarbībai

Dienas ziņas

Noslēdzas kampaņa «Mana jūra»

Ekoskolu vasaras forums

Ekoskolu vasaras forumā spriež, kā vides sargāšanā iesaistīt visus skolēnus

Vairāk nekā 100 pedagogu šonedēļ tiekas gadskārtējā ekoskolu vasaras forumā, kas šogad notiek Koknesē. Individuālās pārrunās ar jomas ekspertiem, lekcijās un praktiskās nodarbībās skolotāji meklē atbildes uz jautājumiem, kā samazināt atkritumu daudzumu skolā, kā panākt, lai vides sargāšanā iesaistītos visi skolēni, kā arī apgūst brīvdabas pedagoģijas principus.

Pirmās ekoskolas Latvijā veidojās pirms 15 gadiem.

Un, lai gan uzstādītais mērķis zaļajā kustībā iesaistīt visas izglītības iestādes joprojām ir  nepiepildīts sapnis, vēlme ikdienā nepārkāpt vides aizsardzības principus ar katru gadu pieaugot.

"Esam līdz kādiem 15% skolu tikuši, bet otrais mērķis - tikpat svarīgs - ir, lai tās skolas, kas ir programmā, un tiešām visi skolēni, kuri tur mācās - vairāki desmiti tūkstoši šobrīd, lai, pabeidzot skolu, viņiem tiešām būtu daudz lielāka izpratne par vides aizsardzību," saka Vides izglītības fonda projektu vadītājs Edmunds Cepurītis.

Ekoskolu pedagogi atzīst, ka sasniegt labus rezultātus nebūt neesot vienkārši, un trīs dienas forumā ir iespēja meklēt risinājumu savām problēmām gan pie speciālistiem, gan pie pieredzes bagātākiem kolēģiem.

"Mani visvairāk interesē bioloģiskā daudzveidība, par ko es vēl tik daudz nezinu. Mēs  arī skolā esam uzsākuši pētīt to, kas ir apkārtnē. Grūti ir ar to pazīšanu, bet nav arī pļavās, vismaz Jūrmalā, ne margrietiņu, ne āboliņa, ne citu tādu augu, kas bija mūsu bērnībā," vērtē Jūrmalas sākumskolas ''Taurenītis'' metodiķe Ēva Krēsla.

Daži gadi šajā kustībā esot tikai tāds ieskrējiens, bet gandarījums par katru sasniegto rezultātu liek iet uz priekšu.

"Mani ir riktīgie zaļie... Viņš jau var klasē stāstīt, kā vajag un ko vajag ēst, un pajautāt - kāpēc tu vienmēr staipi līdz tos plastmasas maisiņus," par sava darba augļiem klāsta E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas ekonovirziena vadītāja Velta Gobiņa.

Nedēļas nogalē pedagogus Koknesē nomainīs ekoskolu audzēkņi, kuri zaļajā vasaras skolā mācīsies gatavot ēst, neiznīcinot planētu, meklēs iespējas samazināt atkritumu kalnus visapkārt un vienkārši veselīgi atpūtīsies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt