Tostarp Latvijā mēneša vidējā gaisa temperatūra bija aptuveni 2,5 grādus virs 1981.-2010.gada rādītāja, Eiropas centrālajā un dienvidaustrumu daļā marts bija pat 3-5 grādus siltāks par normu.
Saskaņā ar provizorisku informāciju vairākās valstīs šā gada marts kļuvis par vissiltāko pavasara pirmo mēnesi novērojumu vēsturē. Vācijā mēneša vidējā gaisa temperatūra bija +7,1 grāds, un tas ir augstākais rādītājs kopš novērojumu sākuma 1881.gadā.
Marta nogalē Eiropā tika pārspēti simtiem siltuma rekordu. Skandināvijas dienvidos un Anglijā gaisa temperatūra vietām sasniedza +21..+22 grādus, Vācijā un Čehijā termometra stabiņš dažviet pakāpās līdz +25 grādiem. Vēl par 2-4 grādiem augstāka gaisa temperatūra martā reģistrēta Francijā un Balkānu valstīs, savukārt Spānijas dienvidaustrumos jau mēneša 10.datumā gaiss sakarsa līdz +35 grādiem.
Tiesa, marts kopumā Spānijas dienvidu daļā, Portugālē, vietām Skandināvijā un dažās Vidusjūras salās bija nedaudz vēsāks nekā ierasts. Pārējā Eiropā gaisa temperatūra bija virs 1981.-2010.gada marta vidējās temperatūras.
Pasaulē kopumā marta vidējā gaisa temperatūra atbilstoši provizoriskajiem "WeatherBELL Analytics" datiem bija 0,56 grādus virs normas, savukārt šā gada janvārī un februārī tā bija attiecīgi 0,41 un 0,52 grādus virs 1981.-2010.gada rādītāja.
Lielākā temperatūras anomālija martā reģistrēta Sibīrijas ziemeļu daļā, kur mēneša vidējā gaisa temperatūra vietām bija pat 12 grādu virs normas.
Neparasti siltā laika ietekmē martā Eiropā, it īpaši Balkānos un Ukrainā, novērots liels sausās zāles un meža ugunsgrēku skaits.