Ēģiptes zemūdens skulptūru parkā glābs apdraudētos koraļļus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ēģiptē atklāts jauns un ļoti neparasts tūrisma objekts – zemūdens skulptūru parks. To izveidojuši ūdenslīdēji, kuri cer, ka ilgtermiņā statujas pārvērtīsies par jaunu koraļļu rifu, dodot iespēju apdraudētajiem Sarkanās jūras koraļļiem iespēju uzplaukt no jauna.

Nirēju acīm Sarkanās jūras dzelmē paveras neparasts objekts – ziloņa statuja, kas veidota no metāla un dažādiem sadzīves atkritumiem. Tā ir daļa no plaša zemūdens parka Ēģiptes piekrastē un visi šeit redzamie eksponāti ir kas vairāk nekā mākslas objekti – tie ir speciāli veidoti, lai atbalstītu jaunu zemūdens ekosistēmu.

Šo parku izveidojusi ūdenslīdēju organizācija, kura līdz ar niršanas apmācību lēmusi pievērsties dabiskās vides saglabāšanai. Zemūdens muzejs ir veidots kā mākslīgs rifs, kur mājas var rast zemūdens flora un fauna. Īpaša uzmanība tiek pievērsta koraļļu rifiem, kuru dabisko vidi apdraud gan temperatūras izmaiņas gan arī cilvēki, tostarp arī citi nirēji.

"Tiek uzskatīts, ka nākamo 30-70 gadu laikā visi koraļļu rifi pasaulē varētu iet bojā, izņemot tos, kas atrodas Persijas līcī un Sarkanajā jūrā.

Taču arī šie koraļļi ir apdraudēti, tāpēc mums vairāk jādomā par to aizsargāšanu," stāstīja ūdenslīdējs Abds el Rahmans Elmekavi.

Virs ūdens Dahabas pilsētā tiek sagatavota jau septītā zemūdens parka skulptūra – seno ēģiptiešu dieva un amatnieku patrona Ptaha skulptūra. Tā izveidota par godu Ēģiptiešu nirējam Ahmedam Gabram, kurš pirms divarpus gadiem uzstādīja jaunu niršanas rekordu ar akvalangu, sasniedzot 332 metru dziļumu.

Statujas nogādāšanai dzelmē trīs nirēju grupām bija nepieciešamas astoņas stundas. Gaidāms, ka paies gadi, kamēr tā uzplauks ar zemūdens dzīvību visā iespējamā krāšņumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti