Dzīvnieku patversmes: Jaungada salūta laikā sunim jābūt telpās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Lielākā daļa suņu ļoti baidās no petaržu radītajiem trokšņiem, un Jaungada naktī četrkājaino draugu vieta ir mājās, nevis pagalmā, sētā un vēl jo vairāk – 11. novembra krastmalā, atgādina dzīvnieku patversmēs.

Dzīvnieku patversmju pieredze rāda, ka jaunā gada pirmajās dienās tās tiek pārpludinātas ar noklīdušiem suņiem, kuri savus saimniekus pametuši izbailēs no petaržu radītajiem trokšņiem.

“Uz uguņošanu nevajag ņemt līdzi nevienu dzīvnieku. Arī mazie suņi, kuri sēž somiņā, arī viņi ir diskomfortā. Pārsvarā ir stresā, tāpēc, lūdzu, lūdzu, atstājiet viņus mājās,” norāda Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmes “Ulubele” vadītāja Ilze Džonsone.

Tāpat jāpasargā arī tie suņi, kas dzīvo sētā, piesieti vai nepiesieti pie ķēdes – tam nav nozīmes. Stresa apstākļos sēta nebūs šķērslis un, bēgot no trokšņiem, suns pametīs savu ierasto teritoriju. “Tas stress nodara tik lielu pārdzīvojumu dzīvniekiem, ka pat tajos gadījumus, kad suns ir piesiets pie ķēdes un dzīvo ārā, labāk ir ievest viņu iekšā. Pasargāsim viņu no tā ārprāta stresa,” aicina Juglas dzīvnieku patversmes “Labās mājas” vadītāja Astrīda Kārkliņa.

“Diemžēl mēdz būt arī tā,  ka jaungada naktī aizmukušie suņi mājās tā arī nepārnāk, arī patversmēs to nevar atrast,” norāda Kārkliņa. “Ir gadījumi, kad viņi tajā skrējienā šķērso ūdenstilpes un ir ar traģiskām sekām, kad viņi ielūst un aiziet bojā. Viņi  neredz mašīnas, viņi nefiksē briesmas. Viņi amoka skrējienā skrien tik ilgi, kamēr viņiem šausmas beidz pastāvēt. Ja šauj petardes 30 minūtes no vietas, tad, kamēr viņiem kājas ļauj skriet, viņi vienkārši skrien, mainot virzienus uz visām debesu pusēm,” saka Kārkliņa.

Savukārt Džonsone mudina Jaungada pirmajās dienās cilvēkus, kuri pamana skrienam sabijušos suni, sniegt tam pagaidu pajumti un meklēt saimnieku. “Brīnišķīgs rīks ir dzivniekupolicija.lv, kur ievieto sludinājumu, bildīti un tādā veidā ļoti daudzi dzīvnieki ātri atgriežas mājās pie saviem saimniekiem,” norāda Džonsone.

Drošības labad būtu ieteicams dzīvniekam uz kakla siksnas, kaut vai ar marķieri, uzrakstīt īpašnieka telefona numuru. Šādā veidā līdzcilvēki suņa noklīšanas gadījumā ātri varēs sazināties ar saimnieku. Vēl jāatceras, ka no šī gada visiem suņiem ir obligāti jābūt čipotiem un čipam ir jābūt reģistrētam, lai, dzīvniekam nokļūstot patversmē, varētu noskaidrot tā īpašnieku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti