Dzīvnieku patversmē dzimusī Vika maina smago raksturu un iejūtas jaunā ģimenē

Laizānu ģimene Viku adoptēja pirms nepilna gada. Viņi nosprieda - ja jau viņu labradors Kodijs ir tik laimīgs suns, kāpēc gan viņi nevarētu vēl kādu padarīt tikpat laimīgu, dodot tam mājas un savu mīlestību. Taču viss izrādījās daudz grūtāk, jo, pretēji patversmes darbinieku brīdinājumiem, viņi izvēlējās palīdzēt sunim ar smagu raksturu. 

Doma, ka mājās varētu ienākt vēl kāds suns, radās pavisam spontāni. Laizānu ģimene Latvijas Televīzijas raidījumā "Ķepa uz sirds" izdzirdēja stāstu par Talsu patversmē nonākušo Betiņu. Viņus līdz sirds dziļumiem aizkustināja suņuka dzīvesstāsts. Jau nākamajā dienā tika pieņemts lēmums, ka Betiņa ir jāadoptē, taču kāds viņus bija jau apsteidzis.

Gunta izvirzīja divus svarīgus noteikumus suņa adopcijai. Sunim ir  jābūt draudzīgam gan ar bērniem, gan citiem ķepaiņiem, jo mājās taču ir jau Kodijs un bieži ciemos ierodas arī mammas suns Ottis.

Satiekot Viku pirmo reizi, ģimenei uzreiz bija skaidrs, ka tas ir viņu suns. Patversmes darbinieki par to nebija tik pārliecināti. Viņi šaubījās, vai Gunta un viņas bērni tiks galā ar Viku. Vairākas nedēļas Laizānu ģimene Viku apciemoja patversmē, devās kopīgās pastaigās, veda viņai kārumus, taču suņuks interesi par viņiem neizrādīja.

Vika ir dzimusi patversmē un tur arī nodzīvoja savu mūžā pirmo gadu. Patversmes būri viņa uzskatīja par savām mājām. Viņa nebija radusi pie cilvēka glāstiem un mīlestības. To visu redzot, Guntai radās vēl lielāka apņemšanās satuvināties ar Viku.

Patversmē ģimenei ieteica Viku uzzreiz neadoptēt, bet gan dot tai pagaidu mājas. Bija cerības, ka atrašanās pilnīgi citā vidē Viku varētu pozitīvi ietekmēt un viņa kļūtu draudzīgāka. Tam, kas notika otrajā dienā pēc suņuka atvešanas, gatavs nebija neviens - Vika sakoda Guntas paziņu.

Lai gan visi saprata, ka suni īsti vainot nevar, jo cilvēks Vikai bija pieliecies daudz par tuvu, sajūtas tāpat nebija patīkamas.

Šis atgadījums bija kā lūzumpunkts Vikas un Laizānu ģimenes attiecībās. Vikas un Kodija saimniece Gunta Laizāne saprata, ka ir jārīkojās radikāli. Lai Vika varētu palikt ģimenē, ir jāiesaista speciālisti. Un pūliņi vainagojās panākumiem. Šobrīd Vika jūtās daudz brīvāk un pārliecinātāka par sevi.

Tikmēr Laizāni apzinās, ka noiets ļoti grūts ceļš, un šobrīd par to ir liels gandarījums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt