Dzīvnieku eksperts risina klasisku problēmu - suns plēšas ar kaķi

Ko darīt sarežģītās situācijās, kad saviem spēkiem netiekat galā ar savu mīluli? Protams, rakstīt LTV  raidījumam “Ķepa uz sirds”,  un mēs jums palīdzēsim. Šoreiz klasiskā problēma – suns plēšas ar kaķi!

Pirms astoņiem gadiem Aināra Kalniņa ģimenē pieklīda Miko – melns runcis, kurš nāca un gāja, kā pašam patika. Taču nu jau  gadu Miko vairs nevar mierīgi iziet no mājas un ir spiests dzīvot iekšā visu dienu. Tam iemesls ir Roko – ģimenes otrs mīlulis, kurš ar kaķi sadzīvot nevar nu nekādi.

Roko ģimenē tika uzņemts no patversmes. Pašā sākumā saimnieki nolēma abus iepazīstināt ar smaržu – paglaudījis kaķi, saimnieks devās pie suņa un otrādi. Šķita, viss ir kārtībā, un tika lemts spert nākamo soli.

"Mēģinājām vienreiz salaist kopā saostīties, tad kaķis iezvēla sunim pa degunu, bija asinis, un tas laikam viņam ir palicis labā atmiņā, un tad viņš mums vasarā paņēma un bišku sakoda," stāsta Kalniņu ģimene. Kopš tā brīža suņa un kaķa starpā ir sācies atklāts karš, un mājas saimnieki pat bijuši spiesti uzlikt barikādes, lai abi kaušļi viens otru neredzētu.

Ainārs Kalniņš uzskata, ka pie abu dzīvnieku nesaskaņās vainojams suņa mednieka instinkts.

Nezinādami, kā nu abus strīdniekus salabināt, Kalniņu ģimene sauc palīgā raidījuma „Ķepa uz sirds” suņu ekspertu. Lai saprastu, kādas ir suņa attiecības ar saimnieku, eksperts sūta Aināru ārā paspēlēties un pavingrināties Roko mācīšanā.

Eksperts norāda – kaķis ar suni varēs sākt mierīgi satikt tikai tad, kad suns būs iemācījies pilnībā un bez kavēšanās klausīt saimnieka ikdienišķajām komandām.

Lai efektīvāk mācītu suni, labi noderēs arī pavada, kas kalpos kā kontroles līdzeklis – ja suns uzreiz nepilda komandu. Tikmēr motivācijai noderēs kāds gardums vai rotaļlieta.

Eksperts arī atzīmē, ka patlaban suņa paklausības vājais posms ir nevis komandu nepildīšana, bet gan īsā izturība. Tagad, pēc eksperta ieteikuma, suņa saimnieks apņemas trenēties ar suni vismaz divas reizes dienā un lēnām radināt pie paklausības.

Pie Roko un Miko raidījums „Ķepa uz sirds” viesosies pēc kāda laika un skatīsies, kā būs veicies ar mācīšanos, bet, ja arī vēl kādam ir kreņķi ar mājdzīvnieku, atliek rakstīt [email protected], un palīgā dosies Latvijas labākie dzīvnieku eksperti.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt