Dzīvnieku aizstāvji iebilst pret Rīgas cirkā nolīgto lauvu dresētāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Rīgas cirks nolīdzis dzīvnieku dresētājus Oleksī un Veroniku Pinko, kuri no 19.septembra uzstāsies ar dresētu lauvu programmu. Dresētāji ir bēdīgi slaveni, jo viņu lauvas jau vairākkārt uzbrukušas cilvēkiem, informēja biedrība "Dzīvnieku brīvība". Uzbrukums pašam dresētājam pirms četriem gadiem dokumentēts vairākos video, savukārt šī gada sākumā uzbrukuma rezultātā miris trupas dalībnieks. Protestējot pret dzīvnieku izmantošanu izrādēs, piektdien, 19.septembrī, plkst.17.45 biedrība “Dzīvnieku brīvība” pie Rīgas cirka rīkos piketu.

Rīgas cirkā no 19.septembra uzstāsies Oleksī un Veronika Pinko ar dresētām lauvām. Šo dresētāju lauvas jau vairākkārt uzbrukušas cilvēkiem. Šī gada janvārī viesizrāžu laikā Gruzijā viens no Pinko lauvām uzbrucis trupas dalībniekam Romānam Gulkinam, kurš no gūtajiem ievainojumiem miris. 24 gadus vecais Romāns Gulkins vairākus gadus strādājis kopā ar Veroniku un Oleksī Pinko un 2010.gadā pat glābis Oleksī Pinko no lauvu uzbrukuma, kas dokumentēts video. Tbilisi cirks lauvas uzbrukuma izraisīto jaunieša nāvi interpretējis kā nelaimes gadījumu, kas noticis par spīti tam, ka cirkā esot bijušas ievērotas visas drošības prasības.

Pēdējās desmitgadēs pasaulē reģistrēti simtiem nelaimes gadījumu, kas saistīti ar dzīvnieku izmantošanu cirkos, turklāt daudzi desmiti no tiem beigušies ar cilvēku nāvi.

Arī Rīgas cirkā pirms dažiem gadiem notika incidents, kad viesizrādēs esošais Gartneru ģimenes zilonis ievainoja dresētāja dēlu.

Šādi negadījumi uzskatāmi parāda, ka savvaļas dzīvnieku vieta nav cirkā," sacīja "Dzīvnieku brīvības" pārstāvis Aivars Andersons.

Viņš uzskata, ka tas nav nekas pārsteidzošs: "Nepiemērotā vide, dresūra, transportēšana un uzstāšanās publikas priekšā dzīvniekiem rada stresu, kā rezultātā viņi mēdz uzbrukt cilvēkiem, sevišķi saviem dresētājiem. Mēs atkārtoti aicinām Rīgas cirku pārtraukt dzīvnieku izmantošanu izrādēs, jo, turpinot šo cietsirdīgo praksi, cieš gan dzīvnieki, gan cilvēki."

Atzīstot dzīvnieku cirka problemātiku, arvien vairāk valstu aizliegušas savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkos. Nacionāla līmeņa aizliegumi izmantot savvaļas dzīvniekus cirkos jau pieņemti tādās valstīs kā Austrija, Beļģija, Grieķija, Izraēla, Horvātija, Slovēnija, Bosnija un Hercegovina, Kipra, Bolīvija, Singapūra, Peru. Drīzumā savvaļas dzīvnieku izmantošanas nacionālos aizliegumus plāno pieņemt arī Lielbritānija un Igaunija.

Iestājoties par cieņpilnu un līdzcietīgu attieksmi pret dzīvniekiem, šogad notikuši vairāki desmiti protesta akciju pret dzīvnieku izmantošanu Rīgas cirkā. Tomēr VSIA “Rīgas cirks” protestus ignorē un turpina slēgt arvien jaunus līgumus ar dzīvnieku dresētājiem. Kopš šī gada pavasara Rīgas cirkā tika izmantoti savvaļā sagūstīti ziloņi, kuru dresētājs pieķerts cietsirdīgā attieksmē pret šiem dzīvniekiem. Tūlīt pēc tam Rīgas cirks nolīdzis lauvu dresētāju, kura vadītie dzīvnieki nogalinājuši cilvēku. Tieši "Lauvu impērijas" pirmizrādes dienā, piektdien, 19.septembrī plkst.17.45. biedrība "Dzīvnieku brīvība" rīkos piketu, atkārtoti aicinot Rīgas cirku pārtraukt dzīvnieku izmantošanu izrādēs.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti