Dienas notikumu apskats

Demonstrē bardzību pret bankām, drīz sodi kļūs vēl skarbāki

Dienas notikumu apskats

Ar Saeimas lēmumu stiprina KNAB šefa varu

Rīgas Zooloģiskais dārzs atvadās no dzīvniekiem, kas dosies uz Tbilisi

Dzīvnieki uz Tbilisi zoodārzu no Rīgas mēros dažādus ceļus

Septiņi dzīvnieki, kurus Rīgas zoodārzs dāvina Gruzijas galvaspilsētas Tbilisi zooloģiskajam dārzam, savu galamērķi vairāku tūkstošu kilometru attālumā sasniegs gan ar autotransportu, gan pārvietojoties ar lidmašīnu, vēsta Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāve Laura Līdaka.

Uz Gruziju ceļos divkupru kamielis Villijs, alpakas Tomass, Karmena un Kamene, mājas jaks Pūpols, zildzelteno aru pāris Čabulis un Filipīna. 

"Šobrīd izvēlēti tie dzīvnieki, kuriem tā vai tā būtu jāmeklē jaunas mājas. Tie ir jaunie dzīvnieki, un arī transportēt jaunos dzīvniekus ir ir vieglāk. Viņi vieglāk pārcieš ceļu un vieglāk iejūtas citu dzīvnieku barā," stāsta Laura Līdaka.

Garajā ceļā kopā ar dzīvniekiem dosies dzīvnieku kolekcijas vadītāja un šoferis. Precīzs maršruts jau sastādīts. Papagaiļi lidos ar lidmašīnu.

Dzīvniekus gaida nedēļu ilgs brauciens speciāli izgatavotās kastēs, kur tiem būs pieejams gan ēdamais, gan dzeramais, gan iespējams pagulēt. Ārā brauciena laikā viņus nelaidīs. "Stresainākie brīži ir, kamēr viņus iekrāmē kastēs. Ārā nelaižam, kamēr nonākam galā," skaidro dzīvnieku kolekcijas vadītāja Guna Vītola.

"Šajā kastē brauks jaks, šī ir izturīgāka. Alpakas mierīgāki, tiem cita kaste," LTV rāda zoodārza ragaino dzīvnieku nodaļas vadītāja Tija Svikule.

2015.gada jūnijā Tbilisi zoodārzs cieta spēcīgos plūdos, un patlaban ar pilsētas atbalstu tiek veidots projekts jaunam zooloģiskajam dārzam, kas atradīsies citā vietā - Tbilisi Dendroloģiskajā parkā. Bet līdz šī projekta realizācijai iecerēts atvērt vienkāršas ekspozīcijas bijušajā zoodārza teritorijā - neapplūstošajā kalna daļā. 

Lai to paveiktu, Tbilisi zoodārzs pērn izveidoja sarakstu ar dzīvniekiem, kurus vēlētos saņemt kā atbalstu un dāvanu no citiem zooloģiskajiem dārziem. Uz kolēģu aicinājumu palīdzēt atsaucās arī Rīgas zoodārzs.

Marta vidū no Rīgas septiņu līdz astoņu dienu ilgajā aptuveni 3000 kilometru ceļā uz Tbilisi dosies kamielis, mājas jaks un trīs alpakas. Dzīvnieki tiks vesti speciāli izbūvētās transporta kastēs ar sertificētu automašīnu un piekabi.

Ceļā būs jāšķērso vairākas Eiropas valstis un ar prāmi jāpārbrauc pāri Melnajai jūrai. Savukārt zildzeltenās aras Tbilisi tiks nogādātas ar lidmašīnu, un viņu ceļojums ilgs dažas stundas.

Plānots, ka aras izlidos 18. martā un lielie dzīvnieki Gruzijā nonāks 21.martā.

Dzīvnieku transportēšana ir gana sarežģīts process, stāsta Rīgas zoodārza darbinieki. Vairākus mēnešu notikusi saskaņošana un nepieciešamo veterināro sertifikātu saņemšana. Lai samazinātu jelkādu papildus stresu dzīvniekiem, laikā, kad notiks viņu ievietošana transporta kastēs un auto, interesentu klātesamība būs liegta.

module id="media" action="picgallery" photoid="251631"}

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un SIA „Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs” valdes priekšsēdētājs Rolands Greiziņš ceturtdien, 10.martā, parakstīja dāvinājuma līgumu par to, ka Tbilisi zoodārzam tiks dāvināti septiņi dzīvnieki. Pasākuma laikā pie dzīvnieku transporta kastēm tika piestiprinātas arī plāksnes, kas vēstīja, ka tajās atradīsies Rīgas dāvana Tbilisi. To transportēšana no Latvijas uz Gruziju izmaksās aptuveni 15 tūkstoš eiro. Ceļa izdevumus apmaksās Rīgas pašvaldība.

Latvija ir pirmā valsts, kas nosūta dzīvniekus, bet to darīs arī citi Eiropas zoodārzi, Latvijas Radio pastāstīja Tbilisi zoodārza pārstāve Mzia Šarašidze: "Visi šeit nepacietīgi gaida dzīvniekus no Rīga Zooloģiskā dārza un sūta lielu ‘’paldies’’. Patlaban mums ir gatavi voljeri papagaiļiem, kurus no Rīgas saņemsim jau nākamnedēļ. Tāpat pamazām noslēdzas darbi pie voljeriem, kuros izvietosim Rīgas jaku, alpakas un kamieli.

Turpmāk voljeriem mēs neizmantosim teritoriju, kura cieta plūdu laikā, bet līdz četru gadu laikā ceram uzcelt pavisam jaunu zooloģisko dārzu citviet."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt