Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Zemestrīces upuru skaits Turcijā un Sīrijā pārsniedz 8100

Dzīvnieki Līgatnes dabas takās izbauda ziemu

Dzīvnieki Līgatnes dabas takās izbauda ziemu

Lūšu māsiņas Favorīte, Filozofe un Mazule ziemā labprāt pastaigājas vai gulšņā savā aplokā. Lāču puikas nav aizgājuši ziemas miegā. Bet mežacūka Magonīte kopā ar savu meitiņu rušinās pa sniegu. Šos un vēl citus dzīvniekus ziemas laikā ļoti labi var apskatīt Līgatnes dabas takās.

Līgatnes dabas takās stāsta, ka arī ziemā te patiešām ir, ko redzēt. Daļu no dzīvniekiem šobrīd var aplūkot pat labāk nekā vasarā. Piemēram, trīs lūšu māsas Favorīte, Filozofe un Mazule labprāt pastaigājas vai gulšņā savā aplokā.

Līgatnes dabas taku pārstāve Arta Krūmiņa skaidro, ka "šo saucam par par lūšu skatāmo laiku Līgatnes dabas takās, jo viņas te patiešām var labi apskatīt. Pavisam noteikti labāk nekā vasarā, jo vasarā viņas slēpjas arī starp kokiem. Viņu raibais kažociņš saplūst tik perfekti ar dabu, ka ir jābūt ļoti, ļoti rūpīgam vērotājam, lai vasarā viņus ieraudzītu. Bet ziemā uz balta fona pilnīgi perfekti."

Turpat netālu no lūšiem savā aplokā cītīgi darbojas mežacūkas. Magonīte ar savu meitiņu skraida apkārt un sniegā meklē barību. Arī Līgatnes lāči nebūt nav devušies ziemas miegā.

"Mūsējie neguļ. Kā mēs varam arī šodien redzēt, ziema viņam ne pārāk patīk. Tāpēc viņi ziemas periodā maksimāli daudz uzturas iekšā savā mājiņā, kur viņi dabū paēst, atpūšas. Tajos brīžos, kad viņi tiek izlaisti ārā, tad mēs redzam, ka dažas minūtītes padzīvojas un jau prasās atpakaļ," stāstīja Krūmiņa.

Pretī lāču aplokam ik pa brīdim no savām mājām ārā iznāk arī bebri Bobijs un Ozijs, kuri labprāt mēģina sagrauzt koka nožogojumu vai vienkārši paplunčāties baseinā.

"Viņi visu ziemu turpina būvēt savu māju. Visu laiku cenšas uzlabot. Mūsu darbinieki uztaisīja bebru māju, bet bebrs atnāca, novērtēja – neder. Viņi tagad to aktīvi pārbūvē tā, kā uzskata, kas ir pareizi. Viņi vakarā ielien iekšā savā mājā. No iekšpuses ar salmiem aiztaisa ciet, un tur viņi guļ. Ja redz, ka ieeja ir ciet, tad viņi ir aizgājuši atpūsties," pastāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas vadītājs Rolands Auziņš.

Līgatnes dabas taku darbinieki stāsta, ka zvērus, sākot ar stirnām un beidzot ar aļņiem un lāčiem, ziemas periodā vislabāk var redzēt no rīta.

"Rīta stundas – mēs saprotam [pulksten] deviņi, desmit, līdz pusdienlaikam. Reizēm, kad pie mums atbrauc rīdzinieki sestdienā ap trijiem, tad ziemas laikā dzīvnieki jau ir aizgājuši atpūsties. Tad mazāk varēs redzēt," pauda Krūmiņa.

Īpašu mieru un dabas tuvumu dabas takās varot izbaudīt darba dienās, kad te ir mazāk apmeklētāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti