Dzintaru pludmalē ierīko apgaismotu pastaigu celiņu

Jūrmalas pilsētas pludmalē starp Dzintariem un Majoriem ierīkota apgaismojuma līnija un izbūvētas koka pastaigu laipas, vēsta Jūrmalas pilsētas domes pārstāve Elita Cepurīte. Tādējādi 2015.gada izskaņā Jūrmalas centrālā pludmale ir pieejama veselīgām pastaigām un sportiskām aktivitātēm jūras krastā arī diennakts tumšajā laikā.

Diennakts tumšajā laikā apgaismotā līnija 850 metru garumā ierīkota pludmales posmā no Turaidas ielas līdz Tirgoņu ielai un tā izgatavota no koka dēlīšiem.

Pastaigu līnijas izgaismošanai uzstādīti 28 apgaismojuma stabi. Izvēlētais labiekārtojuma risinājums ir videi draudzīgs.

Tā izveidei izmantoti energoefektīvi LED tehnoloģiju parka tipa gaismas ķermeņi, kas nerada tik spilgtu gaismu kā ielu apgaismojums, bet aptver lielāku teritoriju.

Apgaismojuma stabi atrodas līdz 15 metru attālumā no kāpu zaļās zonas un tie nostiprināti bez betonēšanas, ierokot zemē 1,20 metru dziļumā atbilstoši Valsts vides dienesta (VVD) izsniegtajiem tehniskajiem noteikumiem.

„Pastaigas pludmalē ir viens no iecienītākajiem brīvā laika pavadīšanas veidiem gan jūrmalniekiem, gan kūrortpilsētas viesiem,” saka Jūrmalas pilsētas domes izpilddirektors Arturs Grants. „Labiekārtojot centra pludmali ar apgaismojumu un koka celiņu palīdzību, tā kļūs ērtāka un piemērota pastaigu cienītājiem, nūjotājiem, ģimenēm ar bērnu ratiņiem un pie atbilstošiem laika apstākļiem arī distanču slēpotājiem.”

Pludmales apgaismojuma un pastaigu celiņa ierīkošana tika sākta šā gada oktobrī un pabeigta decembra beigās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti