Dienas ziņas

Ventspils koncertzālē 1,3 miljonu vērtas ērģeles

Dienas ziņas

Skolēniem māca droši šķērsot šoseju

Dzērves pamatskola 1. vietā makulatūras vākšanā

Dzērves pamatskola Kurzemē pagaidām pirmajā vietā makulatūras vākšanā

Lai saudzētu un taupītu dabas resursus, ik gadu simtiem izglītības iestāžu un tūkstošiem bērnu  iesaistās makulatūras vākšanas konkursā "Tīrai Latvijai". Šogad tas norisināsies līdz marta vidum. Pēc pirmā pusgada rezultātiem Kurzemē vislabāk veicies Aizputes novada Dzērves pamatskolai. Izrādās – viņi vāc ne tikai makulatūru, bet arī nolietoto sadzīves tehniku.

Neraugoties uz ziemas salu, Dzērves pamatskolas audzēkņi dodas pie pagasta iedzīvotājiem uz mājām vai iestādēm, lai savāktu iekrātās avīzes, žurnālus, arī nevajadzīgās grāmatas un kartonu. Tiesa, gada sākumā makulatūras saiņu nav īpaši daudz, taču skolas busiņā šoreiz tiek likta arī kāpņu telpā atstātā un nolietotā elektrotehnika.

Kā stāsta Dāvis, Lauris un Kevins, tad itin bieži nākoties savākt vecos televizorus, ledusskapjus vai veļas mašīnas.

"Mēs eglītei gājām pakaļ, bija liela bedre, kur visādi lūžņi bija samesti un aprakti," teica Dzērves pamatskolas 8.klases skolnieks Kevins Jansons.

Dzērves pamatskola sesto gadu darbojas ekoskolu kustībā, šogad īpašu vērību pievēršot atkritumu šķirošanai. Rūpējoties par apkārtējo vidi, skolēni jau vairākus gadus aktīvi vāc ne tikai makulatūru, bet arī nolietoto sadzīves tehniku. Bieži vien lauku iedzīvotājiem pašiem ir problemātiski to nogādāt atkritumu poligonā.

"Paši piesakās, paši informē, kur ir un apzina situāciju. Prasa un jautā, kad brauks, kad būs nākamā reize, tas viss tā aktīvi notiek. Pavasaros ir tāda akcija "Štepseles ceļojums", ko rīko un izsludina Liepājas reģiona atkritumu saimniecība, un ir arī valstiska mēroga dažādas aktivitātes, un tad mēs startējam un viņi paši atbrauc pakaļ un savāc," teica Dzērves pamatskolas direktors Mairolds Blūms.

Dzērves pamatskolas kolektīvs makulatūras vākšanas akcijā pirms pieciem gadiem izcīnījis pirmo vietu starp Latvijas skolām.

Savukārt šobrīd pēc pirmā pusgada rezultātiem var lepoties ar pirmo vietu Kurzemē, jo izdevies savākt 6,8 tonnas nevajadzīgo papīru.

"Vai mums ir jālepojas ar to, ka mūsu apkārtnē ir tik daudz atkritumu, tā ir viena izjūta. Otra izjūta, ka mēs mācāmies saprast to, ka ir lietas, kuras var pārstrādāt otrreiz," teica "Eko skolas" vides koordinatore Lāsma Jūrmale.

Makulatūras vākšanas kampaņa "Tīrai Latvijai", ko rīko "Zaļā josta", norisināsies līdz 13.martam. Tajā savu dalību pieteikušas vairāk nekā 400 izglītības iestādes no visas Latvijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt