Dienas ziņas

Starptautiskā bērnu aizsardzības diena Strazdes bērnunamā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Līgatnes dabas taku aļņu voljērā pieaugums

Dvīņu alnēni Līgatnē atrādās apmeklētājiem

Šajā pavasarī ģimenes pieaugums ir sagaidīts Līgatnes dabas taku aļņu saimē – tieši 1. maijā aļņu mammai Mildiņai piedzimuši dvīņi. Nu jau abi tiktāl paaugušies un iepazinuši tuvāko apkaimi, ka gatavi iepazīt ciemiņus arī no plašākas pasaules.

Pirmajās dzīves nedēļās abi mazuļi kopā ar mammu uzturējās voljera nomaļākajā daļā, kur vairāk laika pavadīja atpūšoties un kārtīgi barojoties ar mātes pienu. Alnēnu mamma Mildiņa ļoti rūpīgi gādāja par mazuļiem, tos ne tikai pabarojot, bet arī apčubinot.

Alnēnu tēvs ir alnis Jussis, kas Līgatnes dabas takās ieradās no Somijas, no Ahtari zooloģiskā dārza 2016. gada februārī, kad tas bija nepilnu gadu vecs. Abi alnēni ir Jussi pirmie pēcnācēji. 

Kamēr abi alnēni jutās vēl diezgan neveikli uz garajām kājām, aļņu tēvs Jussis dzīvoja  atsevišķi blakus voljerā, lai netraucētu mātes un mazuļu mierīgo dienas ritmu. Kad mazuļi jau bija kļuvuši diezgan spēcīgi un sāka doties mātei līdzi pastaigās, aļņu mamma Mildiņa savus bērnus aizveda atrādīt arī Jussim.

Šobrīd abi mazuļi ir gandrīz mēnesi veci, izauguši lielāki un kļuvuši spēcīgāki, tāpēc labprāt kopā ar mammu dodas garākās pastaigās pa voljeru. Abi alnēni ir ļoti kustīgi, ziņkārīgi, abi kopā rotaļājas un dodas izpētīt voljera vēl neapgūtās teritorijas. Šis ir laiks, kad alnēni ir labi apskatāmi Līgatnes dabas taku apmeklētājiem, jo kopā ar mammu Mildiņu bieži uzturas pastaigu takas tuvumā.

 “Viņiem vispirms vajag, lai mamma parāda, ka tā vieta ir droša vai ka tas cilvēks ir drošs, vai kas tas alnis ir drošs. Jo viņi to pasauli iepazīst caur mammu, caur mammas prizmu. Ja mamma nebaidās un nemūk, tātad mēs arī esam droši turpat iet,” saka - zvērkope  Velga Vītola.

 “Tā interesanti novērot, ka viņi ir kā jau dvīņi, viņiem visa tā dzīve notiek kopā divatā. Viņi viens ar otru spēlējas. Ja viens kaut kur aiziet, ierauga ko interesantu un sāk pētīt, tad otrs arī uzreiz klāt,” stāsta Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange

Arī pašai dvīnīšu mammai Mildiņai ir dvīņubrālis Fredis, kuru uzaudzināja Velga Vītola.

Interesanti:

  • Aļņu govīm visbiežāk dzimst viens teliņš, bet reizēm divi vai pat trīs.
  • Parasti aļņiem mazuļi dzimst aprīļa beigās – maijā.
  • Aļņu mazuļu apmatojums ir košā, rūsgani brūnā krāsā. Atšķirībā no stirnu un staltbriežu mazuļiem, aļņu mazuļiem uz muguriņas nav baltas krāsas plankumiņu. Līdz rudenim mazuļu apmatojums kļūst pelēcīgs, līdzīgs kā pieaugušiem dzīvniekiem.
  • Aļņu mātes sargā savus mazuļus un var kļūt agresīvas, īpaši, ja cilvēks iegadās starp māti un mazuli.
  • Aļņu mazuļi dažāda veida barību sāk pamēģināt jau dažu dienu vecumā, tomēr mātes pienu zīž vēl līdz 7-8 mēnešu vecumam.
  • Aļņu tēvi nepiedalās mazuļu aprūpē un audzināšanā.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt