Dunduru pļavās mācīs vīt dabai draudzīgus vainagus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

22. jūnijā Ķemeru Nacionālā parka Dunduru pļavās un turpat netālu esošajā Džūkstes pasaku muzejā notiks Līgo ieskaņas pasākums, ko rīko Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) sadarbībā ar Džūkstes pasaku muzeju. Pasākumā ikviens varēs uzzināt, vai tiešām ir “visa laba jāņuzāle” pīšanai vainagos, iemācīties uzpīt dabai draudzīgus vainagus, kā arī apgūt senas un mazāk senas rotaļas un spēles jestrākai saulgriežu svinēšanai, informēja Dabas aizsardzības pārvalde.

Pasākuma pirmā daļa norisināsies Ķemeru Nacionālā parka Dunduru pļavās, kur speciālistu vadībā, kopīgi lasot jāņuzāles, ikviens varēs uzzināt, kuri ir piemērotākie augi vainagiem, bet par kuriem labāk priecāties tikai ar acīm. Turklāt speciālisti ne vien mācīs un rādīs aizsargājamos un saudzējamos augus, bet arī dos vērtīgus padomus par augiem, kurus drīkst plūkt un izmantot ārstniecībā, piemēram, zāļu tējās.

Tāpat varēs iepazīties arī ar Dunduru pļavu iemītniekiem – savvaļas zirgiem un govīm.

“Jāņuzāļu lasīšana, telpu pušķošana un vainagu pīšana ir jau sen tautā iesakņojusies Līgo svētku tradīcija. Diemžēl, mainoties dzīvesveidam un interesēm, arvien mazāk ir to cilvēku, kas spēj atpazīt droši Līgo vainagā pinamos augus no tiem, par kuriem labāk priecāties tikai ar acīm un kas ir ļoti reti un tādēļ Latvijā īpaši aizsargājami. Ceram pasākumā vairot zināšanas, ko tālāk nodot gan saviem bērniem, gan mazbērniem, lai vēl daudzām paaudzēm saulgriežos, baudot atpūtu pie dabas, būtu par ko priecāties,” norāda DAP dabas izglītības centra “Meža māja” speciāliste Aija Balandiņa.

Speciāliste skaidro, ka nereti pastāv risks nezināšanas dēļ noplūkt ne vien retus augus, bet arī indīgus un bīstamus augus – velnarutkus, gundegas, latvāņus. Tie var nodarīt ievērojamu kaitējumu arī veselībai.

Pasākuma otrajā daļā jāņuzāļu lasītāji tiks aicināti pulcēties Džūkstes pasaku muzejā, lai kopīgi darinātu jāņuzāļu vainagus un dekorus, vārītu zupu, kopā ar folkloras kopu “Milzkalnieki” mestos jestros dančos un rotaļās, spēlētu spēles un piedalītos radošajās darbnīcās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti