Dundagā ozolam konstatētas akūto ozolu kalšanu izraisošas baktērijas

Dundagā ozolam apstiprinātas akūto ozolu kalšanu izraisošas baktērijas, aģentūra LETA noskaidroja Valsts augu aizsardzības dienestā (VAAD).

VAAD sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Ūdre atgādināja, Latvijas Valsts mežzinātnes institūta "Silava" pētnieki turpina monitoringu speciāli ierīkotajos parauglaukumos.

Patlaban pabeigta paraugu testēšana Nacionālajā fitosanitārajā laboratorijā, un aizdomas par slimību apstiprinātas vienā no četriem paraugiem, kas bija noņemts ozolam Dundagā. Turpretī paraugos, kas bija ņemti Cēsīs un Skrundā, ozolu akūto kalšanu izraisošās baktērijas nav konstatētas, viņa pastāstīja.

Pēc Ūdres teiktā, patlaban vairāk paraugu testēšanai Nacionālajā fitosanitārajā laboratorijā nav iesniegti.

Kopumā Valsts meža dienesta (VMD) eksperti saņēmuši ziņas no iedzīvotājiem par aptuveni desmit ozoliem dažādās Latvijas vietās, un veikti to apsekojumi. Līdz jūlija beigām turpināsies arī VMD plānotie ozolu audžu apsekojumi. Pēcāk nākamajā posmā apsekojumi atsāksies rudenī.

VAAD mudina iedzīvotājus, kuru īpašumā aug ozoli, kas ir vairāk nekā 50 gadus veci un kuru diametrs pārsniedz 30 centimetrus, tos apsekot un pārliecināties vai nav manāmas ozolu akūtās kalšanas pazīmes, kā arī aizpildīt internetā pieejamo anketu par ozolu akūtās kalšanas izplatību.

LETA jau ziņoja, ka Latvijā ozolu akūtā kalšana pirmo reizi konstatēta pērn, Talsu pauguraines dabas parka teritorijā. Izstrādātas mežaudžu apsekošanas anketas meža īpašniekiem un meža nozares pārstāvjiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti