Domā zaļāk: Kā pareizi vārīt ūdeni elektriskajā tējkannā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Arī ūdeni iespējams uzvārīt krietni gudrāk un pareizāk nekā esam pieraduši iekdienā. Atšķiras elektrības patēriņš starp gandrīz tukšu un pilnu tējkannu. Latvijas Televīzijas raidījums "Rīta Panorāma" turpina sižetu sēriju "Domā zaļāk", kas veltīta tam, lai visi varētu dzīvot nedaudz draudzīgāk apkārtējai videi.

Elektriskā tējkanna ir ļoti jaudīga ierīce. Brīdī, kad tā tiek ieslēgta, elektrības patēriņš ir salīdzinoši ļoti liels. Tiesa, tas ir tikai īss brīdis. Vienlaikus elektriskā tējkanna ir efektīvāks un arī finansiāli izdevīgāks ūdens vārīšanas veids, salīdzinot ar vārīšanu uz elektriskās plīts.

"Visātrāk un ērtāk un arī mazāks elektrības patēriņš ir, vārot ūdeni tējkannā, ielejot tik daudz ūdens, cik mums ir nepieciešams. Ja mums ir jāvāra daudziem viesiem, tad, protams,  vārām pilnu. Bet, ja vajag uzvārīt tikai mums, tad vārām mūsu krūzītes daudzumu. Ja minimums vēl nav sasniegts, tad pielejam vēl nedaudz ūdeni klāt, lai nebojātu pašu tējkannu," stāsta “Elektrum” Energoefektivitātes centra speciāliste Anna Luīze Blodone.

Vārot ūdeni, atšķirība elektrības patēriņa ziņā starp gandrīz tukšu un pilnu tējkannu ir tiešām iespaidīga. Jo vairāk ūdens, jo patēriņš lielāks. "Ja mēs vārām pilnu tējkannu, bet vajadzīga tikai viena tējas krūze, tad mēs patērēsim pat trīs reizes vairāk elektrības, nekā ir nepieciešams," norāda Blodone.

Kāds varbūt teiks, tas taču sīkums. Taču gada laikā šādi var ietaupīt aptuveni 15 eiro un, ja šos 15 eiro pieskaita klāt citiem veidiem, kā samazināt elektrības patēriņu, tad gada laikā viena mājsaimniecība var savākt pat dažus simtus eiro.

"Pieņemot to, ka mēs divas reizes dienā vārām sev tēju vai nu lejot tik daudz, cik nepieciešams, vai lejam pilnu tējkannu, tad mēs mēnesī varam ietaupīt aptuveni 9 kilovatus, bet gadā ietaupījums jau ir 100 kilovati. Tas ir diezgan liels ietaupījums, tāpēc jāizvēlas varīt tikai tik daudz, cik nepieciešams," saka Blodone.

Speciālisti arī iesaka neizvēlēties tējkannas, kurās plastmasa saskaras ar ūdeni, labāk izvēlēties tējkannas ar stikla vai metāla korpusu. Tāpat iespējams iegādāties tējkannas, kurām var izvēlēties sev vēlamo temperatūru, jo ne visiem dzērieniem ir nepieciešama 100 grādu temperatūra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti