Divmetrīga svētku eglīte aug septiņus gadus

Visiem svētkiem ir kādi tikai tiem raksturīgie simboli, un Ziemassvētkos un Jaungadā par lielāko pilsētas un istabas rotu kļūst svētku eglītes. Kad gada nogalē cilvēki dodas uz mežu vai kādu tirdzniecības vietu izvēlēties savu šī gada svētku eglīti, reizēm neaizdomājas, ka būtiski ir rūpēties arī par dabas resursu atjaunošanu

„Meži regulāri ir jāatjauno, lai tie kalpotu nākamajām paaudzēm. “Rīgas meži” ik gadu iestāda ap 1,5 miljoniem kociņu, no kuriem 300 tūkstoši jeb 20% ir egļu ietvarstādi. Egle pilda ne tikai svētku rotas funkcijas, tā ir arī viens no svarīgākajiem kokrūpniecības izejmateriāliem, tai piemīt unikālas ārstnieciskas īpašības, bet egļu mežs kopā ar citām koku sugām attīra gaisu no kaitīgiem izmešiem,” stāsta „Rīgas meži” valdes loceklis Edgars Vaikulis.

T/c „Mols”, pie kura rīdzinieki iegādājušies krietnu daudzumu eglīšu, Rīgas mežiem atdāvinās atpakaļ 5 000 egļu stādu, tos paredzēts iestādīt Rīgas apkaimē nākamā gada pavasarī, pienākot siltajam laikam un nokūstot sniegam. Stādi nonāks Rīgas mežu piecās mežniecībās, kuru pārziņā esošie meži lielākoties atrodas apmēram 50 km lielā rādiusā ap Rīgu. Lai egle sasniegtu vismaz divu metru augstumu, tai ir jāaug aptuveni septiņus gadus, savukārt pieprasītākais Ziemassvētku eglīšu augstums ir aptuveni 1,2 – 1,5 metri.

„Mēs vienmēr esam novērtējuši to kvalitāti, ko spēj sniegt Latvijas meži un daba. Latvijā augušās eglītes ir kuplākas un smaržīgākas, kā citur, turklāt tās mūsu klimatā saglabājas ilgāk nekā atvestās, savukārt tas nozīmē, ka cilvēkiem ir iespēja no tām gūt prieku ilgāku laiku. Šī iemesla dēļ ir svarīgi mūsu mežiem dot atpakaļ to, ko cilvēks no tiem ir paņēmis, lai saglabātu tā vērtību un pieejamību arī nākotnē,” saka iniciatīvas autori.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti