Ārpus Rīgas

Ar šodienu sākas pieteikšanās platību maksājumiem

Ārpus Rīgas

Daugavpilī daudzdzīvokļu namu sētnieki uzkops arī kāpņu telpas

Divas nelegāli noķertas vimbas makšķerniekam izmaksājušas 290 eiro

Divas nelegāli noķertas vimbas makšķerniekam izmaksājušas 290 eiro

Vimbām otrdienas Kuldīgā ir brīvdienas! Šāds aizliegums – makšķerēt zivis otrdienās - Ventā pie Kuldīgas ir spēkā jau ilgāku laikā. Brīvdienas ieviešana palīdz saudzēt zivju populāciju. Vimbas dodas Ventā nārstot, tāpēc saulainās dienās īpaši labi var redzēt, kā rumbā lec zivis. Tikmēr makšķernieki pamanās pārkāpt noteikumus, neievērojot makšķerēšanas veidu un atļauto zivju daudzumu.

„Tikko atnācu, vakar smuki ķērās. Septiņas noķēru un devos mājās. vairāk nedrīkst. Te gan var redzēt, ka citi nes uz mašīnām. Nes un tirgojas.” - Kuldīdznieks Jānis tikai šogad sācis makšķerēt vimbas un apgalvo, ka makšķerēšanas noteikumus ievēro. Ja ir vēlme noķert vairāk nekā atļautās septiņas vimbas, tad jādodas iegādāties papildu licenci. Makšķernieki mēdz grēkot, skaidro Valsts vides dienesta Kuldīgas vecākais inspektors Jānis Sprugevics:

„Ja ir noķerts vairāk, sods par tām zivīm, kas noķertas virs normas, ir diezgan dramatisks. Par vienu vimbu sods ir 29 eiro. Tas ir tikai pamata sods. Ja ņem vērā apstākļus, tad šis sods tiek piemērots vai nu trīskāršā vai pat pieckāršā apmērā.”

Šajā sezonā Jānis Sprugevics fiksējis vairāk nekā desmit dažādus vimbu makšķerēšanas pārkāpumus.

„Piemēram šajā fotogrāfijā redzamas tikai divas vimbas, kas noķertas. Tā kā zivis ķertas ar aizliegtu - aizciršanas paņēmienu, makšķerniekam tās izmaksāja 290 eiro. Papildus tam vēl 100 eiro sods,” saka Sprugevics.

Inspektors stāsta, ka joprojām nav noslēgusies krimināllietas izmeklēšana saistībā ar pērnā gada skandalozo gadījumu, kas tika fiksēts Ventas rumbā:

„Nevaru daudz komentēt. Ventas rumbā bija nelikumīga zveja, izmantojot grozus. Zaudējumus aprēķināja 50 tūkstošu eiro apmērā. Šogad nav atrasts neviens grozs.”

Kuldīgas novada pašvaldības saistošie noteikumi arī paredz, ka otrdienās zivis ķert ir aizliegts. Pārsvarā makšķernieki to arī cenšas ievērot:

„Pašlaik tiešām ir karsts laiks - gan zivīm, gan makšķerniekiem. Tā ir brīvdiena zivīm, lai samazinātu ietekmi uz zivju resursiem, lai ļautu zivīm arī nārsta laikā darīt to, kas dabā paredzēts.”

Tā ir brīvdiena ne tikai vimbām, bet arī citām zivīm visā Kuldīgas licencētajā makšķerēšanas posmā. Kuldīgā licencētais makšķerēšanas posms sākas 50 metrus lejpus rumbas un 16 kilometru garumā līdz Abavas ietekai Ventā. A zonā, kas atrodas virs ķieģeļu tilta, drīkst makšķerēt tikai ar pludiņa makšķeri, taču tad jāmaksā nodeva Zivju fondam.

Bet palu šovs “Lido zivis Kuldīgā”, ar kuru tradicionāli Kuldīgā tiek atklāta jaunā vasaras tūrisma sezona, notiks 30.aprīlī.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti