Diriģents Jānis Ozols: kaķi jūt dažādas enerģijas

Diriģentam Jānim Ozolam bērnībā vecāki neatļāva turēt mājdzīvnieku, tāpēc viņš saprata, ka tad, kad viņš pieaugs, viņam tāds būs. Saimnieki uzskata, ka kaķi jūt enerģijas un istabas logā tie ieraudzījuši mirušās vecmāmiņas garu.

Kādreizējās vokālās grupas "Cosmos" dalībnieka, tagad kora „Maska” mākslinieciskā vadītāja un kora „Pa Saulei”  diriģenta Jāņa Ozola mājās rīti parasti sākas ar kafijas gatavošanu un abu kaķu Brīnuma un Kārļa Ulmaņa brokastīm.

Kaķi - Kārli Ulmani - Jānis ar sievu Martu sastapuši pēc kora koncerta prezidenta Kārļa Ulmaņa  dzimtajās mājās "Pikšās".

"Mazs un trīcošs kaķītis bija atnācis atrast sev saimnieku. Iekāpām autobusā abi ar sievu un izdomājām, ka paņemsim. Viņš bija maziņš un sēdēja man plaukstā, ēda vēja kūku. Aizvedām uzreiz pie daktera un dakteris teica, ka tas būtu bijis dažu stundu jautājums, lai kaķis beigtu eksistēt. Nosaucām par Kārli Ulmani, par godu Ulmaņa dzimtas mājām, kur mēs viņu atradām," raidījumam "Ķepa uz sirds" stāsta diriģents Jānis Ozols.

Lai ieraudzītu arī otru Jāņa kaķi - Brīnumu, nedrīkst cerēt uz brīnumu, bet jāķeras pie barības turzas. Parasti viņš atrodas aiz klavierēm - savā mīļākajā vietā.

Brīnumu Jānim ir uzdāvinājuši draugi pirms 10 gadiem konkursa "Jaunais vilnis" laikā. Brīnums nav izteikts persietis, bet gan jauktenis.

"Tieši tāpēc mums ir tik grūti kaķi ķemmēt. Reizi gadā viņi atbrīvo kaķi no nastas - no kaķa biezās spalvas. Viņš kļūst priecīgs, rotaļīgs un sāk skriet," stāsta saimnieks Jānis.

Abi Jāņa bērni dzimuši mājdzemdībās. Arī gaidot ģimenes pieaugumu, Brīnumu atbrīvojuši no kažoka. Lilija piedzima ar Brīnuma spalvām uz lūpam...

"Kaķu vidū boss ir Kārlis. Viņš arī ir viens no retajiem, kas var piespiest gados cienījamo Brīnumu iznākt no paslēptuvēm, jo aiz gara laika reizēm mēdz viņu  patrenkāt pa dzīvokli. Kaķu izklaides vieta tad ir sarkanie dīvāni," izrāda Jānis.

Kārļa un Brīnuma  reakcija bijusi vienota, kad saimnieki varējuši pārliecināties – kaķi labi jūt enerģijas un pat spēj redzēt garus. Pāris dienas pēc Jāņa sievas omītes nāves abi runči logā pēkšņi ko ieraudzījuši. "Nāves briesmas. Ieraudzīja pašu nelabo. Šņāca un sastinga. Sākumā nesapratām, kas notiek, bet tad bija skaidrs, ka omīte atnākusi mūs apciemot. Un viņa necieta kaķus," stāsta saimnieks Jānis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti