Panorāma

Panorāma

Panorāma

Dūmu detektori mājokļos būs obligāti

Dibina biedrību cīņai par suņu barības pētījumu

Dibina biedrību cīņai par suņu barības pētījumu

Mēs neesam divi vai trīs, mūsu ir daudz! Ar šādiem vārdiem 24.aprīlī dibināta biedrība, kuras mērķis ir panākt pienācīgu suņu barības "Dogo" izpēti. Vairāki biedrības dalībnieki cīņu par savu mīluļu dzīvību jau ir zaudējuši un uzsver – ļoti gribas rast atbildi uz jautājumu – kāpēc.

Cits pēc cita Zaķusalā ierodas topošās biedrības dalībnieki. Viņus sagaida idejas iniciatori Māris un Laila ar mīluļiem labradoru meiteni Sāru un taksi Kurmi.

Ar  polineiropātiju un tai raksturīgo barības vada paplašinājumu sirgst viņi abi, tomēr vizuāli dzīvespriecīgajam Kurmim šī cīņa izvērtusies ļoti smaga.

"Viņam ir smags gadījums, paplašinājums ir visa barības vada garumā, un divas reizes jau plaušās ir bijusi pneimonija, viņš ir bijis ierijis kaut ko no atvemtā atpakaļ un jāārstē bija intravenozi (..). Sunim acīs ir ļoti labi nolasāms, vai viņš grib dzīvot vai negrib dzīvot, un kamēr vien viņš to pats gribēs, mēs turpināsim cīnīties," stāsta biedrības veidošanas iniciators Māris Leja.

Kurmis, tāpat kā daudzi suņi ar barības vada paplašinājumu, spiests ēst stāvus īpašā krēsliņā. Pēc tam saimnieki visādi cenšas novērst viņa uzmanību no nesenās maltītes, lai suņuks barību neatrītu.

"Pēc tam, kad viņa jau ir noturējusies iekšā, tad viņa tur stāvēs, bet ja piecas minūtes mēs nepievēršam vai pat 10, tad ir tā, ka viņš atgrūž to barību. Citreiz mēs novēršam viņa uzmanību, pienesam pie loga, rādām, ka tur kaut kas pa ceļu brauc, visādā veidā mēs cenšamies viņam to uzmanību novērst," stāsta biedrības veidošanas iniciatore Laila Leja.

Laila Leja atklāj, ka pusotra mēneša laikā ir noskaidroti apmēram 58 slimu vai jau mirušu suņu saimnieki.

Visi izteikuši gatavību iestāties biedrībā un tās veidotāji cer, ka  pirmajiem piecpadsmit parakstiem sekos vēl daudzi. Drīzumā tiks izveidota biedrības mājaslapa sociālajos tīklos. Mērķis – panākt, ka tiek veikta neatkarīga suņu barības “Dogo” izpēte. To ļoti gaida arī Irina Millere, kura apmēram gadu ilgo cīņu par savu mīluli Zīgeru zaudēja.

"Dobermanis, 42 kg, sportisks puisis, kas no vietas ņēma 3 m augstumā sētu neaizdomājoties. Bet nu..." saka biedrības valdes locekle Irina Millere. "Mana ikdiena izmainījās ļoti, es skrēju piecas sešas reizes dienā mājās viņu pabarot, sistēmas divas trīs stundas, potes, pa trim četrām dienām, mēs cīnījāmies, viņš bija to pelnījis, viņš bija ļoti labs draugs. Bet palika lietas tādas, ko es vairs nevarēju iespaidot diemžēl, un neviena no ministrijām, neviena no iestādēm man nevar atbildēt uz šo jautājumu - kāpēc, kāpēc to neizmeklē līdz galam. Ļoti gribētos."

Līdzšinējā barības izpēte saistīta ar virkni neskaidrību, Zemkopības ministrijai un barības ražotājiem pārmests spiediens uz pētniekiem. Šobrīd vietnē ziedot.lv iespējams dot savu ieguldījumu, lai savāktu neatkarīgam pētījumam vajadzīgos vairāk nekā 30 tūkstošu eiro. Latvijas Kinoloģijas federācija izplatījusi aicinājumu līdz izpētes beigām atturēties no sausās suņu barības “Dogo” lietošanas.

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti