Depozīta sistēmā nodoti vairāk nekā 200 miljoni vienību

Kopš šī gada 1. februāra depozīta sistēmā nodoti vairāk nekā 211 miljoni iepakojuma vienību. Tie ir aptuveni 112 iepakojumi uz katru Latvijas iedzīvotāju. Sistēmas uzturētāja – uzņēmuma "Depozīta iepakojuma operators" pārstāvji norāda, ka tirgū deviņu mēnešu laikā kopumā laisti 336 miljoni depozīta iepakojumu.

Tātad iedzīvotāji nodod vairāk nekā 60% no tirgū laistā depozīta iepakojuma. Uzņēmuma "Depozīta iepakojuma operators" vadītājs Miks Stūrītis to vērtē kā labu rādītāju. Viņš ir pārliecināts, ka taras nodošana depozīta sistēmā Latvijas iedzīvotājiem tagad ir stabils ieradums.

"Mēs esam veikuši arī tirgus, iedzīvotāju aptauju un konstatējuši, ka 93% mājsaimniecību Latvijā izmanto depozīta sistēmu," norādīja Stūrītis. "Ja mēs skatāmies no populācijas, no visu iedzīvotāju skaita, tad 71% no visas populācijas izmanto depozīta sistēmu vismaz reizi mēnesī vai biežāk. Tas, manuprāt, ir ļoti labs rādītājs.

Mēs redzam, ka depozīta sistēmu izmanto lielāks iedzīvotāju skaits, nekā ikdienā šķiro atkritumus. Tas nozīmē, ka šeit mēs ļoti labi redzam depozīta sistēmas papildu rīku, šo finansiālo motivāciju, šo depozīta maksas atgūšanu, kas pilda savu lomu." 

Līdz gada beigām uzņēmums paredz, ka sistēmā tiks nodoti aptuveni 230 miljoni depozīta iepakojuma vienību, turklāt šomēnes ieviesta arī iespēja depozīta sistēmu izmantot, lai ziedotu labdarībai

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti