Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Plēsēju parka neierastie iemītnieki

Demenē durvis ver neierasts privātais zoodārzs – plēsēju parks

Daugavpils novada Demenes pagastā pirmo sezonu apmeklētājiem savas durvis vēris neierasts privātais zoodārzs – “Raptors Park”. Tā iemītnieki lielākoties ir plēsīgie putni, kas ir zoodārza īpašnieka Aleksandra Kalačova aizraušanās.    

Austrālijas kukaburra, kas izdod smiekliem līdzīgas skaņas, ir viena no vairākiem privātā zoodārza iemītniekiem, kas pieder Daugavpils novada Demenes pagasta iedzīvotajam Aleksandram Kalačovam. Zoodārza nosaukums ir  “Raptors Park” jeb plēsēju parks, jo līdzās briežiem, zirgiem, degunlāčiem, Kolumbijas tamarīnam un citiem dzīvniekiem šeit dzīvo arī neierasti iemītnieki – plēsīgie putni un kaķi.

Šī ir pirmā sezonā, kad parks savas durvis vēra arī apmeklētājiem, taču Aleksandram un viņa sievai Natālijai tas nav bizness, bet hobijs un sirdslieta.

Zoodārzu nolēma padarīt pieejamu apmeklētājiem, jo “cilvēki paši sāka braukt un skatīties”, par parku uzzināja, garām braucot vai no interneta, “bildes liek, draugi stāsta, tā arī aizgāja”, stāstīja Aleksandra sieva Natālija.

“No Igaunijas daudzi brauc speciāli putnus vērot,” piebilda Aleksandrs.

Īpašu mīluļu saimniekiem neesot. “Mēs mīlam visus, bet, ja ne, tad mēs tos mainām,” atklāja Aleksandrs.

Daugavpilietis Aleksandrs 15 gadus ir nodzīvojis Īrijā, tur arī saka aizrauties ar plēsīgiem putniem – tā parādījās pirmie, un tie bija vanagi. Atgriežoties Latvijā, Aleksandrs ar ģimeni apmetās Demenes pagastā, līdzi viņš atveda arī putnus. Sākās darbs pie mājas un zemes sakārtošanas, putnu iekārtošanas, un kuplā saime ar laiku paplašinājās.

“Šeit ir polārpūce, viņa vēl pavisam jauna, vēl nelido. Viņu sauc Stjepa,” iemītniekus izrādīja Aleksandrs. Vārds gan ir ne visiem, “viss atkarīgs no tā, cik bieži tos baro, ir tādi, ko no bērnības baro un vairāk pavadi laiku ar tiem, tāpēc tiem ir vārdi”.

Parka apmeklētāji var ne tikai vērot putnus, bet arī paturēt uz rokas, lielākoties šādos paraugdemonstrējumos piedalās ūpis Buba.

Aleksandrs pats trenē putnus, dodoties ar tiem uz mežu, lai tie varētu medīt. Nereti putni atnes arī medījumu, ko labprāt apmaina pret saimnieka piedāvāto gaļas gabalu.

Pašlaik tiek trenēts vanags balobans, kas ir Sarkanajā grāmatā iekļautā reta aizsargājama putnu suga.

“Tuvākajā laikā plānojam demonstrēt, kā tie medī. Tādi patīk arābu šeihiem, un viņi dodas medībās ar šiem vanagiem. Tas ir mūsu elites putns,” atzina Aleksandrs Kalačovs.

Ģimene nodarbojas arī ar suņu audzēšanu un trenēšanu, kā arī vada ražotni, kas saistīta ar suņu apģērbu un ekipējuma šūšanu, tāpēc darba netrūkst.

Pašlaik tiek būvēts vēl viens voljērs jaunam parka iemītniekam, taču to, kāds dzīvnieks piebiedrosies Aleksandra mīluļiem, viņš pagaidām neatklāj.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti