Daugavpils cietoksnī iepazīstinās ar sikspārņiem

Sikspārņi kļūs par Daugavpils tūrisma simbolu. Patlaban Daugavpils cietoksnis ir otra nozīmīgākā sikspārņu ziemošanas vieta Baltijā pēc Piusas smilšakmens alām Igaunijā. Kopumā dabas pētnieki uzskaitījuši teju 700 piecu sugu sikspārņu sugas, kas mīt Daugavpilī.

Jau šopavasar sikspārņi kļūs par apskates objektu tūristiem, jo piedāvājumu klāstā jaunajā tūrisma sezonā līdz ar citiem cietokšņa tūrisma objektiem Daugavpils ceļotājiem klāt nāks arī to cietokšņa kazemātu apskate, kur mitinās sikspārņi. Tās būs nakts ekskursijas, kuras noteikti raisīs tūristu interesi, saka Daugavpils tūrisma jomā strādājošie.

Daugavpils cietoksnis ir viena no retajām vietām, kur senajos kazemātos mitekli sev radusi iespaidīga sikpārņu kolonija. Zinātnieki uzskaitījuši, patlaban te ziemo 692 sikspārņi, tās ir vairākas sugas, saka dabas pētnieks Raimonds Cibuļskis:

''Kolonija, kas ir cietoksnī, ir viena no lielākajām Latvijā tieši ziemošanas laikā, te atlido arī no citām vietām.''

Savā ziņā sikspārņi, kas izvēlējušies ziemas mieru vadīt Daugavpils cietokšņa kazemātos, kļuvuši par Daugavpils simbolu. Ar šo gadu tie arī kļūs par tūrisma objektu, stāsta Daugavpils Tūrisma informācijas centrā (TIC) strādājošie.

''Šo koloniju daudz pētījuši zinātnieki, nu jau sikspārnis pilsētai ir sava veida simbols – Rīgas ielā vienā laternā jau dzīvo simbolisks sikspārnis, kuru veidojis mūsu metālkalējs Edgars Vronskis. Periodiski parādās suvenīros, krāsojamās grāmatiņās, ko izdod Daugavpilī. Un tagad prieks par Daugavpils entuziastiem, kas mērķtiecīgi gājuši uz šo projektu, lai ar sikspārni saistītu jaunu tūrisma produktu dažādām mērķgrupām – gan skolēniem, gan pieaugušajiem, arī tiem, kas agrāk par dabas lietām neinteresējās. Būs iespēja apskatīties interaktīvu ekspozīciju, piedalīties nakts ekskursijās profesionāļu pavadībā un izzināt mazos, noslēpumainos kustonīšus,'' stāsta Lolita Kozlovska.

Daugavpils TIC darbiniece Anna Burlakova apliecina, ka jaunais tūrisma piedāvājums – nakts ekskursijas ar īpašiem lukturīšiem, kas izstaros sārtu gaismu, lai nebiedētu šos dzīvniekus, - būs pieejamas jau ar pavasari, kad sikspārņi būs modušies no ziemas miera, un tas cietoksnī būs vēl viens tūrisma un izziņas objekts.

Sikspārņu centra idejas autori plāno ne tikai iepazīstināt tūristus ar sikspārņiem un to dzīvesveidu ekskursiju laikā un apskatot ekspozīciju, bet piedāvājot arī video translācijas internetā visas diennakts garumā. Rūpējoties par sikspārņu labsajūtu, iecerēts iekonservēt daļu cietokšņa vaļņu, kur ziemas mieru rod šie dabas īpatņi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti